Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1974
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1974
Název:Štvanice u černé díry
(Hetzjagd am Black Hole)
Autor:Rainer Castor
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:22.6.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878

MATERIA zaměří na Putníka tažná pole a pokusí se, v rozporu s dřívějšími údaji jen 4800 kilometrů měřící diskový svět, vytáhnout z šedivé zóny. Současně začne kosmická továrna odstřelovat oba 110 kilometrů dlouhé a 75 kilometrů široké útvary, které Poutníka chrání a kvůli jejich UV-fluorescenci podobné záři jsou nazvané černě svítící šišky. Nakonec unikne umělý svět superinteligence zásahu MATERIE a továrna se po 22,34 sekundách pobytu vynoří z černé díry.

Errantové se rozhodnou s Guckym, Blo Rakanem a Monkeyem opusti MATERII. Jen někteří nejstarší se chtějí obětovat a útěk ostatních zařídit pomocí sabotážních aktů. Sur niPolan požádá Monkeyho, aby v rozvodné centrále MATERIE umístil výbušninu, ačkoliv je chráněn kombinací plastovací energií materiálně projektovaného Strukturonu a Caritu jakož i dodatečnými ochrannými polmi, které sama továrna jistí těžkýma zbraněma proti zneužití. Když Oxtorňan objeví nesouhlas v jednání svého průvodce, informuje Guckyho. Myšob telepaticky zjistí, že Sur niPolan chce zabránit odchodu Errantů z MATERIE. Ve městě Errantadhur, ve kterém Errantové existují zároveň ve třech rovinách existence, je zrádce předveden před nejstaršího Wi voTera. V přitomnosti Guckyho se Sur niPolan a Ki thaRao podrobí jako zástupci obou protikladných stran rozsudku bohů, při kterém se oba postaví proti sobě. Nakonec přejde zlatá aureola, která oba bojovníky obklopuje, na Sur niPolanově stranu a Errante zmizí v nicotě. Jeho Errantghom dá Ki thaRao Guckymu. Sur niPolanův kříž už sice není jako errantický nástroj použitelný, zánikem svého majitele se ale tak naplnil paranormální energii, že může posílit psí-síly Myšoba.

Zatímco jeho společníci a Errantové chystají SHWOBAN, pokusí se Gucky telepaticky zachytit vládce MATERIE. Torr Samaho, který jak se zdá přišel zvláštním způsobem z »druhé strany« standardního univerza, se jeví jako nebezpečně temný oblak s pozoruhodně paraorientovaným potenciálem1), spojuje v sobě velkou moc vědění a silný pocit hněvu. Svou mocnou osobností připomíná Torr Samaho myšobovy Laireho2), Kemoauca3) nebo superinteligence jako je ID.

Shabazza dostane od Cairola druhého svolení, dočasně se vrátit do svého třicetiosmi metrového asteroidního těla, které je napůl zapuštěno do podlahy jedné haly kosmické továrny. Když Shabazza přemýšlí o své minulosti, dozví se Gucky, že patří k Thoregonskému národu Tvůrců4), se kterými žil, dokud ho Cairol neunesl a probudil se v těle jednoho rudovlasého humanoida s bílou kůží5), a pak začal s pracemi proti koalici Thoregon6). Zvláště rozhněvá Myšoba vzpomínka na jeho a Icho Tolotův únos z Fornaxu, odkud je Shabazza na Korragské lodi převezl do Puydoru7).

Společně s Errantinkou Ge voTha vyhledá Gucky 21. ledna 1291 NGL v archivu MATERIE informace po Erranternohre8), TRIICLE-99), Velké prázdnotě10) a mocenských oblastech ESTARTU11), THERMIOC12) a SETH-APOPHIS13). Naleznou také data o přestavbě SOL14), ale nic o osudu odvlečených Solánců15).

Druhého dne se podaří MATERII, po několika bezúspěšných výpadech za horizont událostí, proniknout do oblasti Poutníka. Osud umělého světa se už zdá spečetěn, ale Monkey oslabí agregáty kosmické továrny pomocí odpálení dříve uložených výbušnin, a ID může znovu vyváznout. Ihned poté jsou Blo Rakane s Oxtorňanem přeneseny Guckym ke strukturálnímu kokonu, aby s pomocí Errantghomu Ki thaRao ukradli malý transdimenzionální stavový měnič, ve kterém jsou uloženy ultimatní látky. Gucky teleportuje dále a telekineticky zdolá Shabazzu, který opět přebral tělo Direktora Deset. Ten má vzhled dvou metrového humanoida s holou hlavou, působí neohrabaně, má namodralý obličej, s hlubokými rysy, plochým nosem a úzkými ústy. Vrásky ukazují, jak opotřebované staré tělo ve skutečnosti je. Shabazza, který stále ještě počítá s útokem Jii'Nevever na Mléčnou dráhu, je překvapen, že před sebou vidí Ilta, a je paralyzován.

Protože Cairol druhý rozpozná Errantský plán útěku a zahájí protiopatření, opustí Kosmičtí inženýři MATERII ukvapeně se SHWOBANem. Shabazzova loď je ale zničena při explozi a obsahy vědomí Errantů vejdou do duchovního kolektivu Querionů, stejně jako předtím Sluneční inženýři16) a Barkonidani při zániku své planety17). Gucky, Monkey a Rakane uniknou se stavovým měničem a omráčeným Shabazzou v malé diskovité lodi. Je ovládaná Ge voThan, která zůstala v MATERII. Errantinka zemře, když zbraně MATERIE loď zničí. Myšob zachrání Oxtorňana a Haluťana pomocí teleportace a nakonec se jsou přijati THOREGONEM ŠEST a jsou zachráněni.