Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1975
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1975
Název:Sluneční echo
(Sonnenecho)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:29.6.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878

6. února 1291 NGL opustí Mhogena Hřib na Thagarumu1). Předá Atlanovi datový nosič, na kterém ho Blo Rakane informuje o plánované expedici Haluťanů2). Atlan a jeho spojenci začnou ihned pracovat, aby všechno připravili na přílet SHE'HUAN, který má 25. března dosáhnout Chearthu. Kromě toho oznámí Ganzetta, že jeho národ objevil Algioty na tajné zbrojním světě Chattago3) s budováním kosmických lodí a těžkých zbraní. Domino Ross a ostatní Siganci pracují na vývoji přístroje, který anti-psí-reflexní-síť Algiotů neutralizuje4).

Bezprostředně před Mhogenovým návratem odstartoval Ronald Tekener a Myles Kantor s PYXIS. Doprovází je čtyři space-jety pod velením Drugo Togose, letí vesta-křižníky ENZY ke Slunečnímu trezoru, aby zachráníl Vincenta Garrona. Vedle mladé Bluesanky Tuyuly Azyk se na palubě nalézá biomechanik Arnulf Rohmer. Stará se o Avatary Tři a Čtyři, dva androidy, kteří jsou připraveni, aby převzali Garronovo vědomí.

Strukturální trhlina v oblasti Yponiko dosáhla zatím délky dvaceti světelných dnů. Extrémní podmínky uvnitř Slunečního trezoru podstatně zkracují životnost techniky křižníku. Především syntrony pracují nespolehlivě. Při náhlém ultrasilném světelném záblesku ztratí Oliver Dermont5) na palubě space-jetu M-SJ 7 svůj zrak, a tak mu musí palubní lékař PYXISu, Aras Somnaro, implantovat oči Avatara Tři. Po dosažení centrálního slunce Skoghalu ukáže hyperprostorový rezonátor, který je naladěn na Garronovo hyperúdolí, černý flek ve vnější sluneční koroně, kterou Myles Kantor označuje jako sluneční echo a považuje je za aktivitu Guan a Var.

12. února je konečně objeveno Garronovo hyperúdolí, slabý impusl na Skoghalu. Také Tuyula Azyk pocítí Garronovu přítomnost. Garron následuje její telepatické volání a impulsy hyperprostorového rezonátoru, ale Sobothova osobnost, která mutanta ovládá, když se Garron už vzdal všech nadějí, zničí Avatara Tři a převezme místo toho tělo mladé Bluesanky.

V této době ještě Galaktikové netuší, že se uvnitř Slunečního trezoru zdržuje malý svaz Algiotických poutníků. Je pod velením Scoctorna Norgo ro Yonga, který se před padesáti dny po dohodě s Dro ga Dremmem6) vydal z řídící stanice Porrista se sedmnácti šípovitými a třiačtyřiceti uzlovitými loděmi. Kvůli nemocným žlázám deformovaný a otylý Tazol se pokládá za inkarnaci boha Fiduse a věří, že on ho vysvobodí z jeho utrpení, poté co osvobodí Gaintanu z jeho vězení. Na svém nebezpečném výpadu ztratí Norgo ro Yong svou flotilu až na tři velké uzlovité lodě a svou vlajkovou loď, osmiset metrovou šípovitou loď YON A PAT. Stále neúprosně sleduje každou odchylku, jako když ho velitel RUTANGHU, Saggarer Jedro-Dwede, vyzve, aby tuto smrtelnou misi ukončil, za což ho dá popravit. Když Algioti objeví PYXIS, nechá Norgo ro Yong nepřátelskou loď obklíčit a zaútočí na ní. Protože vliv Slunečního trezoru rusí jak virtuál tak i transformační děla malého křižníku, je Ronald Tekener nucen s PYXIS uprchnout do atmosféry Skoghalu. Space-jet E-SJ-4, který vesta-křižník nemůže dost rychle následovat, je Algioty zničen.

V PYXIS se zdráhá Soboth s opuštěním Tuyuly Azyk, a požaduje, aby jemu nabídnutý android Čtyři byl zničen, protože parasíly Vincenta Garrona by v těle bezduše údajně zakrněli. Soboth vyhrožuje, že zabije Tuyulu Azyk a přesune se do Arnulf Rohmera. Tekener mu proto nakonec ustoupí a předá Čtyřku Sobothovi. Jeho naděje, že Bluesanka osobnost Garrona v pravý čas vyvolá, se splní. Garron, který ve světě snů viděl jen samé barvy, bojuje se Sobothem, negativní součástí své osobnosti.

Když Tekener 15. března požádá Garrona, aby pracoval jako zprostředkovatel mezi So'o'bothem7), a vysvětlil mu jaké nebezpečí Guan a Var představuje pro Chearth, namítne mutant, že Sluneční červ jako bytost z hyperprostoru sotva může pochopit, jakou škodu způsobí na napadených sluncích, a že So'o'both nemá žádný vliv na své druhy.