Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Tuyula Azyk
hledat
Informace o postavě:
Datum narození:13. června 1278 NGL
Místo narození:Nyveloe
Výška:1,52 m
Národ:Bluesané

Dívka Tuyula Azyk byla psiokonvertorkou z národa Bluesanů. Dlouhou dobu byla jedinou oporou Vincenta Garrona, jemuž ze soucitu pomáhala.

Vzhled

Byla to typická bluesanská dívka, i když na svůj věk trochu drobná a hubená (PR 1936). Roku 1290 NGL byla vysoká asi 1,52 metru.

Charakteristika

Azyk byla v dětství zrazena vlastními rodiči, kteří z ní udělali atrakci při vystoupeních. Proto si vypěstovala instinktivní odpor k dospělým Bluesanům a trvalou nedůvěru ke všem dospělým (PR 1936).

Když poprvé uviděla Vincenta Garrona a dozvěděla se o jeho duševní nemoci, pocítila soucit a chtěla mu pomoci (PR 1936).

Dějiny

Tuyula Azyk se narodila na Nyveloe 13. června 1278 NGL jako nejmladší ze sedmi sourozenců. Nyveloe je chudý, málo rozvinutý okrajový svět gatasanské říše. Její matka se jmenovala Myar, otec Ryzus.

Linguidská Mírostrůjkyně Ario Vabigo roku 1288 NGL zjistila, že malá Bluesanka disponuje parapsychickým nadáním a v jistém smyslu funguje jako zesilovač a konvertor pro ostatní psionické talenty. Latentně nadaní lidé získávají v Tuyulině přítomnosti silnější a výraznější schopnosti. Přestože Ario Vabigo radila držet Tuyulin talent v tajnosti, aby plachou dívku nezatěžovala, ambiciózní matka ji prozradila veřejnosti a nechala Tuyulu vystupovat na představeních. Tímto způsobem Tuyula dosáhla určité proslulosti. Dozvěděli se o ní však také obchodníci s otroky, malou Bluesanku unesli a nakonec ji prodali agentům Služby pozemské ligy, kteří Tuyulu odvezli na Mimas. Jakmile se podařilo zrekonstruovat Tuyulin osud, byli o všem informováni Tuyulini rodiče. Dohodli se na velkorysém odstupném za své „milované dítě“. Na Mimasu dostala Tuyula Azyk přízvisko „psiokonvertorka“. Tuyula je považována za největší pozitivní psionický objev posledních desetiletí, ačkoli nemá žádné aktivní schopnosti.

Zdroje

PR 1936, PR 1937