Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Domino Ross
hledat
Informace o postavě:
Výška:11,21 cm
Národ:Siganci

Siganec Domino Ross byl zvláštním agentem Kosmické hanzy.

Popis

Siganský odvážlivec, narozený roku 1215 NGL, měří přesně 11,21 cm, což z něj podle měřítek jeho národa dělá hromotluka. Má atletickou postavu se širokými rameny. Jeho hranatý obličej „zdobí“ tmavá, vystouplá jizva, táhnoucí se od levé strany čela až ke koutku úst. Nosí černé vlasy, dlouhé po prsa a spletené do dvou copů.

Dějiny

Džerrové

Ross začal v roce 1235 NGL studovat inženýrství na Siganské univerzitě v Terranii, ale nikdy ho nedokončil. Místo toho vstoupil do služeb Kosmické hanzy a 18 let cestoval na lodích této obchodní organizace po celé Lokální skupině; přitom zažil nespočet dobrodružství a získal si pověst vynikajícího zvláštního agenta. Spolu se svými soukmenovci opustil Sigu a přesídlil na Camelot, kde se podílel na mnoha technických inovacích. Ross není technický génius, má spíše improvizační talent. Siganec se na scéně objevil v průběhu džerrské krize (PR 1887 a PR 1888), kdy společně s Rosou Borghanovou a Arnem Woskenem vpadl na hrad Goušaran. Později byl Domino Ross mužem, který sám způsobil zkázu džerrského hradu (PR 1898).

V květnu 1290 NGL vyvinul Domino Ross spolu s týmem Siganů náhradní čip pro Nongga Genhereda Zenše Meveda, který byl kvůli selhání Heliotské tvrze označen za nositele hříchu. Za trest byl Genheredovi odebrán čip SBR. Náhradní čip fungoval perfektně a Genhered se mohl opět "ponořit" (PR 1923).

Mirkandol

V polovině května téhož roku Domino Ross spolu s Ronaldem Tekenerem a Dao-Lin-H'ay odcestovali jako zástupci Camelotu do Mirkandolu, kam je pozval imperátor Bostich I. Zjistili, že Arkonidané špehují návštěvníky Mirkandolu prostřednictvím rostlin, a využili této páky, aby přinutili hlavu Tu-Ra-Celu Sargora da Progeron všeobecně uznat Camelot (PR 1924).

Zdroje

PR 1887, PR 1888, PR 1889, PR 1896, PR 1897, PR 1898, PR 1923, PR 1924