Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1923
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1923
Název:Mírová mise
(Friedensmission)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:31.6.98
Vydáno v češtině:2021, přeloženo (Tyric)
Čas děje: 1290 NGL = 4877
Odlet Solmothů – a intriky Galaktiků
Hlavní postavy románu:

Bré Tsinga – Mladá psycholožka jde do „mokré“ akce.

Cistolo Khan – Komisař LSP nemá problémy jenom s vnitropolitickou zlobou.

Battanboo – Starý Solmot vyrazí k mírové misi po Galaxii.

Atlan – Arkonidan pozorovuje aktivity ve své staré domovině.

Genhered – Nonggo načerpá novou chuť do života.

Když imperátor Bostich, vládce Arkonidanů, oznámil projekt Mirkandol, napjatá situace v Mléčné dráze doznala prudkých změn. Národy Galaxie obdržely pozvání, aby se dostavily na Arkon a tam založily nové Galaktikum. Toto pozvání bylo díky vývoji posledních let a desetiletí přijato krajně rezervovaně, a není se čemu divit.

V roce 1290 NGL stále ještě existují tři hlavní galaktické velmoci: Krystalické impérium Arkonidanů, Liga svobodných Pozemšťanů a Fórum Raglund, v němž se spojily různorodé, převážně nehumanoidní národy.

Před nedlouhou dobou přitom Galaktici zažili invazi Tolkandů a jejich „matky“ Goeddy. Toto nebezpečí bylo sice zažehnáno, ale ještě předtím bylo naprosto vyhlazeno 52 obydlených světů. Útoku Tolkandů padly za oběť miliardy inteligentních bytostí.

Také na Zemi došlo k četným obětem na životech a to vinou barbarských Džerrů, kteří přepadli hlavní město planety a velkou část Terranie změnili v sutiny a popel. I Džerrové byli nakonec zneškodněni – za nimi však zůstalo zničené město a mnoho mrtvých a raněných.

V pozadí vpádu Tolkandů a Džerrů stojí mocnost, kterou několik zasvěcených osob zná jako Šabazzu. Jelikož Galaxie lidstva náleží k zájmovému okruhu tajemné koalice Thoregon, proti níž Šabazza bojuje všemi prostředky, staly se ze všech planet Mléčné dráhy potenciální cíle dalšího úderu.

Plány Arkonidanů celou situaci jen dále vyostřují. Do hry však vstoupí nový národ – a Solmothové se vydávají na svou MÍROVOU MISI...


1. května 1290 NGL navštíví Atlan znovu Terru. Cistolo Khan mu zde oznámí, že kandidát na Prvního Pozemšťana Solder Brant1) se staví ostře proti Bostichově nabídce, jelikož není v souladu s jeho izolacionistickou a protiarkonidanskou politikou. Také Paola Dašmaganová, Cistolo Khan a zasedající delegáti ostatních světů LSP jsou ve věci návrhu Arkonidanů krajně skeptičtí, zatímco Atlan, který se může opřít o pátrání IPRASA, zastává naproti tomu názor, že jeho národ chce jen působit proti přibývajícímu roztříštění Mléčné dráhy a chce si pro sebe opatřit vlivnou pozici v novém Galaktiku.

Ve stejnou dobu pracují siganský biotechnik Sinius Ponta společně s Domino Rossem2) v muzeu Janir Gombon Alkyetto na novém SBR čipu pro nemocného Nongga Genhereda Zenše Meveda3). S Nonggovou pomocí se jim podaří čip úspěšně dokončit. Když ho poté na klinice Genheredovi implantují, hrozí, že Nonggo zkolabuje, brzy se ale zotaví. Protože Genhered se nyní může ponořit do neuronu muzea a její pomoc už nepotřebuje, odebere se Bré Tsinga do Terranie. Marga Rejka zde právě ohlásila, že na Terru dorazí PERLAMARIN I s Battanbem a dalšími devíti Solmothy4). Už při prvním hovoru se Solmothy, kteří se zdržují v šest metrů dlouhých přežívacích nádržích, zpozoruje Paola Dašmaganová a Cistolo Khan, jak její nedůvěra vůči Arkonidanům mizí. I přes intenzivní výzkumy není ale prokázán žádný psionický vliv. Solder Brant představuje mírové poslání Solmothů vůči veřejnosti jako trik Arkonu. Když se vodní bytosti nakonec rozhodnou, aby navštívili Ferrol5), Epsal, Plophos, Gáju a čtyři další důležité terranské planety M13, doprovází je Bré Tsinga. Po dobu letu připomene Battanboo xenopsycholožce poselství Heliota a význam Thoregonu. Později je Bré Tsinga přizvána k vodnímu tanci Solmothů. Zcela podlehne kouzlu tanečníků, sama začne extaticky tancovat, a díky svým empatickým schopnostem porozumí Solmothům.

Mezitím přistane Ruraan, jeho družka Leila a čtyři další Solmothské páry s PERLAMARIN III na Ertrusu. Ertrusanský vládní zástupci Durja Ysk, Meron Sukom a Mor Suato je nejdříve přijmou, protože by s návštěvníky chtěli probrat otázky obchodu s perlami, pak ale reagují odmítavě, když je Solmothové osloví kvůli projektu Mirkandol, ale předsvědčovací síla vodních bytostí rozbije jejich pevný odpor proti Arkonu.

Také Zio Trytun, gatasanský Trirumvir Fóra Raglund, zpočátku předpokládá, že Apuiro, jeho partnerka Sonhana a čtyři další páry, kteří přiletěli s PERLAMARIN IV na Gatas, chtějí jednat o perlách. Trytun při hovoru se Solmothy návrh Arkonu odmítne, ale tajně propašuje třicet elitních vojáků, které chce nasadit na Arkon I, do diskové lodi návštěvníků. Velitel elitního komanda je gatasanský důstojník flotily Syilly Syilly Dyrhülfn, který si udělal jméno v oblasti kulovité hvězdokupy 47 Tucani, kde Fórum Raglund, Krystalické impérium a LSP zápasí o technickou pozůstalost Tolkandů6). Při pobytu na Gatasu navštíví PERLAMARIN IV další bluesanské národy a odletí pak do M13.

Pět lodí Solmothů se nakonec shromáždí na okraji M13 a prosí Arkon o dovolení vletět do kulovité hvězdokupy. Ke svému vlastnímu překvapení je Bré Tsinga Arkonidany přivítána jako velvyslankyně LSP. Zio Trytunův špionážní plán je prozrazen, padesát kulovitých křižníků zadrží 15. května malou solmothskou flotilu čtrnáct světelných let před Arkonem, a třicet Bluesanů padne do arkonidanského zajetí. Přesto je Bré Tsinga a padesát Solmothů na Arkonu I generálem Rodonirem z Akporu slavnostně přivítána7).