IPRASA (Tajná organizace)

z Databáze Multiversa

Tajná organizace IPRASA vznikla v letech po roce 1240 NGL z bývalého Tajného komanda IPRASA.

Tajné komando IPRASA

Tajné komando bylo rekrutováno z absolventů tradicionářské Galaktonautické akademie na Iprase, jako byl admirál Hernew da Ferchyl, kteří se nechtěli smířit s velmocenskou politikou Křišťálového impéria pod vedením Imperátorky Thety da Ariga.

Tajná organizace IPRASA

Skupina zažila svou první zatěžkávací zkoušku, když Atlan da Gonozal po vražedném útoku na Imperátorku musel utéct před arkonidskými bezpečnostními silami.

V následujících letech se z IPRASA s pomocí bývalého agenta WIDDERu Yarta Fulgena stala organizace odporu proti expanzivní politice šlechtických rodin, které nechaly Thetu da Ariga zavraždit, aby mohly Bostiche I. dosadit na krystalický trůn jaho nastrčenou figurku. Na významu získala hlavně díky osvobozování zatčených protivníků režimu z různých trestaneckých planet. IPRASA reaktivovala Quintovo centrum a mnoho kdysi tajných základen USO. Roku 1288 NGL disponovala organizace množstvím kosmických lodí, mezi jinými také moderními křižníky typu MERZ třídy VESTA. První informace o projektu Mirkandol dorazily přes síť agentů IPRASA na Camelot a odtamtud do LSP.

Po Atlanově odletu s GILGAMEŠEM do Chearthu není známo nic o dalších aktivitách IPRASA. V roce 1292 NGL se IPRASA spojila s nově založeným USO.