Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Solder Brant
hledat

Solder Brant byl předsedou strany Liberální jednota.

Vzhled

Byl poměrně malého vzrůstu. Hranatý obličej pokrývaly hluboké vrásky. Měl modré oči a silné obočí. Hnědé vlasy nosil nakrátko zastřižené (PR 1889, PR 1921).

Charakteristika

Cistolo Khan ho hodnotil jako člověka bažícího po moci, který ve svůj prospěch využil džerrskou krizi (PR 1921).

Své proslovy formuloval elegantně a obratně, vždy se dovedl trefit do nálady posluchačů. Hovořil jednoduchými, srozumitelnými slovy, ale vždy s jistou výmluvností. Byl také vynikajícím psychologem, který uměl působit na masy (PR 1921).

Dějiny

Solder Brant byl v roce 1289 NGL poslancem a vůdcem strany Liberální jednota. Poté, co se na Teře díky poruše Heliotské tvrze vnořili Džerrové, padl do jejich zajetí a byl vězněn v džerrském hradu. 15. listopadu byl propuštěn a okamžitě ostře zaútočil na vládu LSP a zejména na Cistola Khana, kterého obvinil z fatálního selhání. Za hlavního viníka invaze Džerrů ovšem označil Perryho Rhodana (PR 1889).

Když byly na 18. srpna 1290 NGL vypsány nové volby, Solder Brant kandidoval proti Paole Dašmaganové. Po volebním mítinku na Lokvorthu byl unesen a za své propuštění měl zaplatit pět milionů galaxů z fondu volební kampaně. Branta osvobodil velkoprůmyslník Joskar Jankinnen, který mu pro nadcházející volební klání nabídl finanční podporu. Brant nabídku přijal, i když věděl, že Jankinnen nejedná altruisticky (PR 1921).

Díky Jankinnenově značné finanční síle a útěku Vincenta Garrona z parabunkru, který Brant prezentoval jako další selhání vlády LSP, se předvolební prognózy obrátily ve prospěch Soldera Branta (PR 1937).

Zdroje

PR 1889, PR 1921, PR 1937

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Solder Brant« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)