Solmothové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Zyan

Solmothové jsou jediná inteligentní forma života, jež se vyvinula na Zyanu.

Vzhled

Jedná se o savce žijící pod vodou a vzdáleně připomínající kapustňáky. Dosahují délky až 5 metrů a hmotnosti 500 kg, přesto jsou to vynikající a hbití plavci. Jejich paže na první pohled připomínají ploutve, jsou však zakončeny čtyřmi prsty s blánami.

Hlavu mají posazenu na silném krku, jenž ční z rezatého až šedomodrého těla. Nos mají hlízovitý, u samců je zakončen krátkým choboterp, jímž vylučují sekret, který slouží k označkování teritoria. Jestliže tento sekret vystříknou na určitý druh korálu, vznikne perlamarin, po kterém je sháňka po celé Galaxii.

Ničemní kšeftaří dříve perlamarin sklízeli a ve snaze zmnožit své bohatství pořádali na Solmothy hony.

Nakonec však přece jen dospěli k poznání, že perlamarin nelze uměle vyrobit. Teprve od 13. století NGL existuje na Zyanu výzkumná stanice, jejímž cílem je i potírání pytláctví. Solmothové se dožívají až 300 let, výtečně spolupracují s Pozemšťany, kteří nalezli zalíbení v solmothské filozofii. V duchovním světě těchto mírumilovných mořských savců má trvání jen to, co vzešlo z lásky a harmonie. Když Solmothové poznali toto své nadání, zvažovali, zda by neměli vyrazit na misi Galaxii a svou filozofii šířit. Nemohou se však odhodlat k tomu, aby Zyan na delší čas opustili. To se změní teprve nabídkou Arkonidanů, že se svolají v Mirkandolu nové Galaktikum, což Solmothové vřele podporují. A tak nakonec vyrazí do Mléčné dráhy, aby přivedli Galaktiky opět k jednomu stolu.