Alurinova soustava

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Galaxie:Andro-Beta
Typ hvězdy:tmavě rudý trpaslík
Počet planet:2
Známé planety:
Destroy, Arctis
Zdejší národy:
Laurinové

Alurin je malé tmavě rudé slunce na západním okraji Andro-Bety na straně odvrácené k Soustavě ztracených a krouží kolem ní dvě planety.

Terranci pojmenovali vnitřní, atomově zničenou planetu Destroy a vnější, ledovou planetu jako Arctis. V roce 2402 byl systém vzdálen 3280 světelných let od tehdejšího stanoviště tajného asteroidu Trója.

Historie

Poté co CREST II, vlajková loď Solární flotily, při průzkumu Andro-Bety, už delší dobu není ve spojení s tajným asteroidem Trója, začne Epsalan plukovník Heske Alurin jednat podle Atlanových rozkazů.

Velitel vlajkové lodi USO IMPERÁTOR dostal rozkaz najít v Andro-Betě vhodný svět pro planetární základnu, pokud CREST II nebude na příjmu více než čtrnáct dní. Kulovitý křižník se nemohl ohlásit, protože byl držet v Mobym a posádka byla zajata Dvounosými.

Navzdory striktním rozkazům Perry Rhodana, které nemusel jako příslušník USO poslouchat, vybavil Alurin IMPERÁTORA přídavnými motory a opustil asteroid. Dodatečně byl IMPERÁTOR vybaven dodatečnými nástavbami, aby nevypadal jako kulovitý terranský nebo arkonidský křižník.

Během rozsáhlého mapování systému v okolí 50ti světelných let kolem asteroidu byl objeven systém, který dostal své jméno podle Alurina.

Po návratu ke Tróje a setkání s CRESTEM II byl systém dále zkoumán. Na Destroy byli objevení poslední žijící Laurinové. Terranci si na Arctisu vybudovali tajnou základnu Louvre-Station.

Po aktivaci Mobyů byla základna napadena jedním tímto obrem. Zničení bylo zabráněno jen díky akci dvojčat Woolverových, kteří s pomocí téměř celých zásob stogové kyseliny zničili Mobymu mozek. Na základě nebezpečí nového útoku, kterému by se už asi neubránili, byla soustava Alurin opuštěna, a všechna zařízení rozebrána.