Alurin, Heske

(přesměrováno z: Heske Alurin)
Informace o postavě:
Místo narození:Epsal
Úmrtí:srpen 2420, soustava Tarlora
Výška:okolo 1,6 metru
Národ:Epsalané
Popis:rozložitý, prostředí přizpůsobený člověk
Hodnost a služební zařazení:plukovník USO, velitel lodí IMPERÁTOR a IMPERÁTOR II
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 238: Konvoj do neznáma
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 299: Konec moci
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Heske Alurin byl velitelem vlajkových lodí loď USO IMPERÁTORA a IMPERÁTORA II. Jako takový měl hodnost plukovníka.


Fyzický vzhled

Epsalan byl popisován jako mimořádně rozložitý a svalnatý muž, a to i na poměry jeho vlastního lidu.

Charakter

Byl to klidný, zodpovědný a obezřetný velitel se stejnými schopnostmi, jakými disponoval Cart Rudo. Nadto platil za skvělého a smělého stratéga.


Dějiny

IMPERÁTOR

Dne 01. července 2402 se Alurin jako velitel IMPERÁTORA podílel na výpadu Pozemšťanů do Andro-Bety a na palubě tajné oběžnice Trója se díky tomu dostal do nitra Mobyho (PR 233).

Nějakou dobu po osvobození asteroidu pronikl CREST II během průzkumného letu opět do nitra jednoho z Mobyů, Mobyho-Tolota. Vzhledem ke zpoždění vlajkové lodi jednal Alurin dle tajných rozkazů, které obdržel od Lorda admirála Atlana. Opustil tajný satelit a vydal se na měsíc trvající průzkumnou misi. IMPERÁTOR přitom propátral rozlehlý sektor prostoru a hledal vhodnou lokaci pro novou tajnou základnu. Úspěch se nakonec dostavil v systému malého červeného slunce, jež Heske Alurin nazval svým jménem. Alurinova soustava zahrnovala kromě slunce ještě dvě planety. Vnitřní byl radioaktivitou zpustošený svět Destroy a vnější ledový Arctis (PR 238).

Kromě toho Epsalan objevil a pojmenoval soustavu Multitude (PR 246).

Když počátkem roku 2404 pozoroval první nasazení moskyto jetů, vyslal v březnu stejného roku Alurin k CRESTU III, operujícímu v zakázané zóně Andromedy, pomocný člun KI-33 pod velením kapitána Arla Tratla. Ten měl informovat Velkého administrátora Perryho Rhodana a Atlana o nejnovějším vývoji maahkské vzpoury v mlhovině Andro-Alfa (PR 250 a PR 257).

V únoru 2406 umožnil pomocí manévru IMPERÁTORA svému představenému Atlanovi, aby mohl spolu s Mironou Thetin opustit na palubě moskyto jetu loď a bez vědomí Maahků nepozorovaně odletět na Tamanium. Později byl nucen Atlanovu nepřítomnost tajit před Perry Rhodanem, neboť výprava na Tamanium odporovala dohodě s Maahky (PR 299).

IMPERÁTOR II

V srpnu 2420 se Atlanovi během jedné z akcí USO podařilo přimět centrální počítač Taraak na planetě Nihoa v soustavě Tarlora, aby ho uznal za tamrata a tím mu přisoudil oprávnění k použití techniky Lemurů. Toto dědické právo mělo umožnit důkladný průzkum lemurské pozůstalosti 103. Tamania. Když se Ilt Gucky neznalý situace lehkovážně teleportoval k Atlanovi, identifikoval to Taraak dle svého programu jako parapsychický útok. Odejmul Atlanovi pracně získanou autorizaci a aktivoval obranné zařízení. Pevnostní děla zaútočila na IMPERÁTORA II. Protože těžce poškozená loď USO nebyla schopna uniknout, nařídil Atlan, aby se její posádka pomocí transmiterů evakuovala na přilétající CREST III.

Aby zabránil Taraakovi ve využití lemurského dědictví a jeho nasazení v eventuálních dalších akcích proti lidstvu, a aby vyřadil sluneční čerpadlo, napájející CREST III ohrožující těžká děla, se Alurin rozhodl obětovat. Provedl simultánní odpálení všech na IMPERÁTORU II nesených transformačních bomb a zničil tak Nihou a Taraaka.

Heske Alurin zemřel v centrále detonující kosmické lodi (T 396),

Zdroje

PR 233, PR 238, PR 239, PR 240, PR 245, PR 246, PR 250, PR 257, PR 299, T 396

Aktuální data:
1.8.2021
1566 před NGL
36. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459427.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!