Perry Rhodan 137 (Česká obálka) Perry Rhodan 137 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 137
Název:Útok proti galaxii
(Sturm auf die Galaxis)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2113
Národy Mléčné dráhy zoufale bojují - a mutant obětuje svůj život...
Hlavní postavy románu:

Olf Stagge - jeho osobní osud je mutantům lhostejný - protože celé lidstvo je v nejvyšším ohrožení

Perry Rhodan - administrátor Solárního impéria

Atlan - imperátor z Arkonu bojuje v první linii

Kule-Tats - arasský specialista na bioplazmu

Van Moders - kolega Kule-Tatse z Terry

Reginald Bull - Perry Rhodanův zástupce kašle na diplomacii

Gucky - myšob se výjimečně nechává od Bullyho chránit

Zdlouhavá jednání mezi Terrou a Akonem jsou urychlena objevením se tří terranských křižníků v Modré soustavě, které jsou upravené na fragmentální lodě.

Aby Posbiům ukázali dobrou vůli humanoidních národů, zaútočí Terranci obsazená akonská flotila pod velením Atlana na neviditelné kapkovité lodě Laurinů1), které se 82 světelných let před M 13 zapletli do kosmické bitvy s 11 posbijskými loděmi. Zatímco Laurinové prchnout, materializuje se 500 dalších fragmentální lodí a zaútočí na arkonské lodě.

Posbiové začnou s invazí do M 13 a zničí mnoho světů Velkého impéria. Nezištně dají Skokani k dispozici své flotily, aby ohrožené planety evakuovali. V bojích je jasné, že se Posbiům podařilo adaptovat plazmatické velitele svých lodí proti narkotizačním paprskometům Terranců.

Na Zemi zjistí Van Moders a Kule-Tats při svých výzkumech, že buněčná plazma Posbiů je přirozeného původu2), a předpokládají, že větší nakupení plazmy by si mohlo vyvinout osobnost. Mladý telepat a pasivní teleportér Olf Stagge, který má Kule-Tatse hlídat, pozoruje, že buněčná plazma, na které jsou pokusy prováděny, projevuje pocity dobra, což je v protikladu k nenávisti proti všemu organickému, což je typické pro plazmatické velitele fragmentální lodí. Kromě toho pozoruje Stagge, že jednotlivé plazmatické komponenty jsou spolu v paramechanickém kontaktu.

THEODERICH odlétá do M 13. Podaří se zastavit jednu fragmentální lodě, na kterou ještě narkotizační paprsky působí. 2. srpna 2113 teleportují Gucky, Ras Čubaj a Tako Kakuta s Johnem Marshallem a buněčnou plazmou ze Země do posbijské lodi. Také Stagge, který jako pasivní teleportér může skočit jen tehdy, když se jiný mutant koncentruje na teleportaci, se akce zúčastní. Telepat přiměje plazmu, aby plazmatickému veliteli umístěnému v šesti kopulovitých nádržích, že lidé »milují nitro«. Stagge je zastřelen jedním Posbijem, ale plazma odvysílá krátce na to zprávu do intergalaktické prázdnoty. S pomocí symbolového transformeru odvysílá THEODERICH: »Protože jsme skutečný život, milujeme nitro. Pomáháme skutečnému životu a zachraňujeme nitro.« Na to Posbiové odpovědí: »Milujte skutečný život, protože jste skutečný život!«. Všude v Mléčné dráze zastaví fragmentální lodě současně útok.

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál