Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 334
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 334
Název:Chrám zla
(Tempel des Bösen)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Bitva o pevnost
« AT 333 • chronologicky • AT 335 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 2649, 1101, 8020 před Kristem
Cestovatel v čase bojuje proti lidem a mimozemšťanům

Poté, co se časová schránka dostala do roku 2649, byl Algonkin-Yatta unesen zrádcem Tolperkohnem. Loggymu se podařilo vrátit do roku 8020 př. n. l. pomocí časové lodi a říct Anlythě, co se stalo. Nyní se rozhodne odcestovat do budoucnosti a osvobodit Algonkin-Yattu na vlastní pěst. Anlytha necestuje přímo do města Terrania 5. března 2649, ale předtím se zastaví ve Skotsku roku 1101. Navštíví hrad Diarmuid Faighe poblíž městečka Abergavenny a za hrst zlatých mincí prodá hudební nástroj, který Kosmický zvěd objevil na jakési planetě. Atlan a Alexandra z Lancasteru odjeli jen krátce předtím. Anlytha se v domnění, že ji obyvatelé zastihli, vydává do Abergavenny roku 2649, kde s údivem zjišťuje, že hudební nástroj připomínající dudy se stal velmi populárním.

Pod jménem "Cyamoideah Tayac" cestuje do města Terrania v pronajatém kluzáku. Zde se vydává do nemocnice Akul Akiwa Memorial Hospital, kde se vydává za neurologa "Dr. Scarlattiho", aby zjistila, kde se nachází její partner. Orwell Hynes, který v nepřítomnosti profesora Tolperkohna vede slavnou kliniku Xeno, ji okamžitě vezme na mozkovou chirurgii, kde Anlytha provede správně provedenou operaci mozku člověku, který se vážně zranil při pádu. Zjistí však, že údajný neurolog slídí v záznamech, a když ho krátce nato zavolají dva agenti SolAb, jeho podezření se stane jistým. Malou kleptomanku však nepráskne, ale vydá se ji hledat sám. Když jiný agent SolAb postřelí Anlythu tepelným zářičem, jeho ochranitelský instinkt se prolomí a on s ní uteče na půdu. Tam se však setkávají se zásahovou jednotkou. Než se je podaří zatknout, objeví se časová schránka a zmizí s nimi.

Loggy se předtím vydal (prostorovou a časovou) oklikou na Lunu s časovou kapslí, protože právě tam byl kdysi stvořen ve své původní podobě, přepínacím prvkem časového oka ANGEKOK. Podařilo se mu setkat s několika lemurskými vědci z Klubu Luna a dozvěděl se některá tajemství. Během tohoto procesu prošel další metamorfózou, nyní má humanoidní podobu, ale stále se propadá do jiných časových rovin. Zjistí, že Algonkin-Yatta je držena v zajetí v chrámovém komplexu ve Lhase, a odveze ji do Tibetu.

Anlytha nechá sledovat své vybavení z Terranie a prozradí SolAbovi svou aktuální polohu. Spolu s Hynesem proniká do podzemních prostor, kde báalolský kněz Bakho-Dari založil tajnou organizaci, v níž nic netušící mniši z národa Racheltyků věří, že slouží dobré věci. Anti blokuje Anlythinu Paragabu iluzí, ale to už dorazil SolAb a sám Perry Rhodan. Bakho-Dari je zabit mnichy z Racheltyku a všichni ostatní zločinci (někteří z nich ze syndikátu Hoa Man-Sum) jsou zatčeni. Mezi nimi také makak Tolperkohn.

Algonkin-Yatta a Perry Rhodan vedou dlouhý rozhovor v bungalovu velkého správce u jezera Goshun. Poté se časová kapsle nejprve vrátí do původního času průzkumníka, aby získala průzkumnou loď.

Na palubě jsou kromě zvěda také Orwell Hynes a bard Juan Pincenez. Po přistání časové schránky si Mathoner uvědomí, že na palubě jeho lodi musí být mimozemské bytosti. Bard je nikde nevidí, a tak se nechá zachytit vlečným paprskem a uvnitř vypustí do ventilačního systému několik lahví kalvadosu Wikipedia-logo.png. Po chvíli se z lodi vypotácí několik opilých Laurinů. Protože toto místo není bezpečné, Algonkin-Yatta z bezpečnostních důvodů přesune svou loď na Pigell, šestou planetu Vegy, a teprve poté se vrátí do roku 2649.

Pomocí časové schránky se mu podaří zjistit, podle jakých zákonů se Pthor pohybuje dimenzionální chodbou, což mu umožní pronásledování. Algonkin-Yatta a Anlytha se nejprve rozloučí se svými novými přáteli, pak vyzvednou průzkumnou loď od Pigella a odplují.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Tempel_des_Bösen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)