3. cyklus

Král Atlantidy

z Databáze Multiversa

Tak zní podtitul Atlanovy série od sešitu 300: Nová Atlantis, od Williama Voltze, vydaného v červnu 1977. Děj se odehrává v Solárním impériu v letech 26482650, aniž by se kryl s cyklem USO. Protože Atlan už v prvním svazku odletí na ostrov Pthor, kde zažije divoké dobrodružství. V románech 300-499 má veliký podíl fantasy a je proto mezi fany velice diskutovaný. Kromě toho se cyklus rozpadá na dva zřetelně odlišitelné oddíly. Sešity 300 až 399 (Průzkum Pthoru, boj o vládu a proti různým invazím a cesta do Černé galaxie). Sešity 400499 se výlučně odehrávají v Černé galaxii a má mnohem vyšší podíl sci-fi, občas je vliv fantasy úplně vytlačen.

Bezpečností opaření, které poradí tajemný Razamon díky SolAbu a které může USO a Solární flotila učinit, zamezí na poslední chvíli tomu, aby Země 30. srpna 2648 padla za oběť agresi z cizí dimenze. Zdánlivě z nicoty se objeví Pthor a klesne do Atlantiku. Létající ostrov je chráněn ochranným štítem, který zabraňuje proniknutí neoprávněných. Ale Razamonovi s Atlanem se podaří proniknout na Pthor. Sotva se ale 1. září 2648 dostanou na ostrov, Pthor zmizí do nicoty ze které přišel. Zatímco si lidstvo může oddychnout, začíná pro Razamona a Atlan neuvěřitelná odysea časem a prostorem, nejdříve do Černé galaxie a pak do říše Dunklen Oheim.

Odpovědnost za exposé měl až do svazku 443 William Voltz a od svazku 444 Marianne Sydow. Tento Atlanův cyklus nemá skoro žádný společný bod s universem PR. Pouze v rámci Atlanových dobrodružství v čase bral Hans Kneifel v úvahu osoby, místa a témata tohoto cyklu.

 

Kromě toho se objevili dvě krátké události spojené bezprostředně s cyklem "Král Atlantidy":

-Dej mi ruku, Atlane (od H. G. Francise, vydán v srpnu 1978 jako PR-souhrný svazek číslo 3 (předchůdce Magazínů Perryho Rhodana))

-První Sinflut (od Güntera Rucha, vydán v lednu 1997 jako SOL číslo 05 (magazín fancentály Perryho Rhodana))