Atlan 465 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 465
Název:Hrst svobody
(Eine Handvoll Freiheit)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Král Atlantidy / Zánik Dorkhu
« AT 464 • chronologicky • AT 466 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Poslání Koordinátora věčnosti

Tolfex, koordinátor Věčnosti, dostal od Temného zlobra příkaz, aby od každé z hlavních ras na území Marantronu shromáždil jeden exemplář. Konkrétně se jedná o lidi, kteří jsou nejblíže původní rase, z ras rozesetých po více než 100 světech, kteří se ještě nepřizpůsobili novému prostředí. Aby si usnadnil pátrání, letí s vesmírnou lodí (která pro jednou není varhanní) do Breisterkähl-Fehru, kde jsou v souboru Gär uloženy všechny údaje o obyvatelích této oblasti. Ta však byla před několika měsíci zničena (viz Atlan 407).

Zklamaný se vydává na Cyrsic, ale planeta vědců už také není kvůli katastrofě pro jeho účely použitelná (viz Atlan 423). V džungli tohoto uměleckého světa však najde inteligentní bytost jménem Dwartelis a nechá ji přivést na palubu. Říká si také Myslitelka, protože se zdá, že je jedinou inteligentní bytostí v džungli. Na svou minulost si nepamatuje, jen ví, že kdysi musela být v úplně jiném těle a že z ní zločinní skuddamorští vědci udělali čtyřnožce. Na útěku před dravci objevila mýtinu, kde kolem mramoru o velikosti pěsti leželo mnoho napůl vyhladovělých Dedramixxisů, tak klidných, že museli zemřít hlady. Dwartelis je zbavovala kamene, když také pronikla do ZIEMEN. Vezme kámen, který nepředstavuje nic jiného než Velkou plejádu.

Nejprve dostane chatku a je přijata do stále se rozrůstající komunity různorodých lidí. Noot Faderkyhl je první, kdo se nedobrovolně seznamuje s Velkou plejádou, a pohřbené obavy, že cestují vstříc velkému nebezpečí, vystřídá všudypřítomný pocit štěstí. Tolfex si všimne, že s Nootem a Myslitelem není něco v pořádku. Nasazuje na ně havar Usmaender; je to stopař pravdy. Faderkyhl ho však zahlédne, přemůže ho a odvede do Dwarfteliho chaty. Tam se mu ukáže Velká plejáda a okamžitě z něj také spadne veškerý vliv. Nejen to, ale díky svým schopnostem může dokonce krátce komunikovat se silou, která je kameni vlastní. Spolu s Myslitelem se Usmaender vydává do říše ZIEMEN, kde sídlí Koordinátor Věčnosti a která je všem přísně zakázána, a proto ji obklopuje nepřekonatelná negativní aura. S odrazem svobody však může tuto překážku překonat.

Tolfex se ukáže být mozkem s očima, který se vznáší ve vaně a je různými linkami napojen na ovládání lodi. Podlehne pozitivnímu záření Plejády a zemře. Stejným způsobem ho následuje posel smrti Koordinátora věčnosti. Poté jsou všichni cestující zbaveni jejich vlivu, ZIEMEN je připraven k řízení novou posádkou a Usmaender je jmenován novým velitelem.

Ve Vyšších světech diskutují rozpolcení Yeers a Olken o tom, že ztratili kontakt s Velkou plejádou a že musí vymýšlet druhý plán, jak porazit zlo v Černé galaxii. Najednou se jim přece jen podaří znovu navázat kontakt a uvědomí si, co se na palubě ZIEMEN děje. Řeknou Usamenderovi, že mramor je třeba odnést do Prstenového světa, ale on zatím neví, kde je a jak se tam dostat.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Eine_Handvoll_Freiheit« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
2.12.2021
1566 před NGL
32. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459550.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!