Atlan 466 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 466
Název:Tunel do Lamuru
(Ein Tunnel nach Lamur)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Král Atlantidy / Zánik Dorkhu
« AT 465 • chronologicky • AT 467 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Mág v moci Duuhl Larx

Lamur

Duuhl Larx převzal kontrolu nad mágy Koratzem a Copasalliorem a také nad varhanní lodí HERGIEN. S ním se chce vydat do Lamuru, aby zabil synovce Thamuma Gha. Samozřejmě předstírá, že s ním musí mluvit z důležitého důvodu, a je mu dovoleno přistát na kosmodromu Gaudhere, ale zatím nesmí opustit vesmírnou loď. Přiblížení na přistání je sabotováno členem posádky a HERGIEN přistane nešťastně. Koratzo rychle zjistí, že na Ugharda Theimora negativní aura Duuhl Larxen vůbec nepůsobí. Sám tomu však neunikne a musí Theimora synovci prozradit. Ten poté požaduje, aby hlasový mág zabil vraha pomocí zvuků vyhlazení. Koratzo se brání, a proto Larx Copasallior zanedbává. Světovému mágovi se podaří vyhodit Koratza z HERGIENY.

Když se hlasový mág probere, ocitne se v zasněžené oblasti. Hodiny bloudí, dokud neobjeví křišťálový žebřík, po kterém může levitovat, což mu umožní pohybovat se mnohem rychleji. Objeví město Ughardů, ale zdá se, že je opuštěné. Mezi budovami zahlédne pouze jednoho obyvatele. Mantor hlásí, že se jedná o město Drieves na kontinentu Gaudhere a že nedaleko se nachází kosmodrom.

Cestou tam Koratzo prochází také kolem paláce Thamum Ghas a vstupuje do něj. Díky svým magickým bariérám se mu podaří uniknout z mnoha smrtelných pastí. Prostřednictvím pozorovacího systému zjistí, že na kosmodromu je GOL'DHOR, což ho ohromí. Čas od času na něj zaútočí ughardi nebo roboti, ale dokáže je zneškodnit. Nakonec se dostane do potíží; něco ho zasáhne a připraví o vědomí.

V HERGIENĚ se Copasallior snaží osvobodit Koratza ze sevření Duuhl Larxen a přenést ho zpět na Pthor. Když se mu to nepodaří, chytí jednoho z členů posádky. Koratzo prohraje mentální souboj se synovcem a za zvuků zkázy Theimora zabije. Člen posádky Grimand se probere ve Velké bariéře Oth, najde meč a pěšky se vydá do pevnosti.

Koratzo stojí před kosmodromem a pozoruje startující a přistávající lodě. Nikde však nevidí GOL'DHOR.

Pthor

Querllo, Rischa a Antharia se vydávají hledat vesmírnou loď, ve které Duuhl Larx přiletěl na Pthor. Je blízko okraje Pthoru, a když se k němu přiblíží, zaplaví je negativní energie, jakou zažili v době Černého šoku. Querllo je nejblíže lodi Kunen a nedokáže se vymanit z negativního kouzla. Už se vidí povolán stát se novým vládcem Pthoru, dokud se Rischovi a Antharii přece jen nepodaří dostat ho ze sféry vlivu. Okamžitě se vrátí do normálního stavu.

Poté se všichni tři vydají za Glyndiszornem, aby vytvořil dimenzionální tunel do HERGIENU a přivedl Copasalliora a Koratza zpět. Kvůli neznámému vlivu planety Lamur se to nepodaří a zdá se, že tunel stojí Rischu život. Přesto se jí vrátí vědomí a oznámí, že byla na okraji Vyšších světů.

Pyghor a Resethe upadnou do bezvědomí v důsledku neznámého jevu, když se snaží stabilizovat tělo Lebo Axtona, které se začalo rozkládat. Querllo je dokáže vyléčit.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Ein_Tunnel_nach_Lamur« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál