Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 467
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 467
Název:Chaos na Lamuru
(Das Chaos von Lamur)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Král Atlantidy / Zánik Dorkhu
« AT 466 • chronologicky • AT 468 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Duuhl Larx na cestě k moci

Lamur Koratzo stojí v sídle HERGIEN a snaží se zahlédnout GOL'DHORA, kterého viděl před několika hodinami, ale marně. Vtom k němu přistoupí Duuhl Larx a oznámí, že už nechce čekat, až mu bude umožněno setkat se se svým synovcem Thamumem Gha. Letí v kluzáku k jeho paláci na Gaudhere a během letu THEISIS přistane na kosmodromu. Thamum Gha již bylo oznámeno, že s ním chce mluvit vyslanec z Temného Oheimu. Za návštěvníkem cestuje v nádherném kluzáku. Duuhl Larx okamžitě zaútočí na Thamum Gha a skutečně se mu podaří během několika vteřin z něj vysát veškerou negativní energii, která je v synovci uložena. Poté se v opilosti vzdálí.

Copasallior a Koratzo se pokusí využít incidentu a vyptají se velmi oslabeného synovce Guftuckého okrsku na Temného Oheima, když se mu navzdory očekávání rychle vrátí síly. K tomu ho přiměje jeho Gersa-Predogg Wallcorm, který se k němu nepozorovaně přiblíží a vlije do poraženého muže novou negativní energii. Toto záření poškozuje všechny ostatní živé bytosti v bezprostřední blízkosti, včetně obou mágů. Zároveň hlasový mág zaslechne jakési poselství, které říká, že negativní mágové neměli být nikdy vyhnáni, protože by to narušilo rovnováhu sil a přineslo by to na Pthoru změnu, která by byla pro ty, kdo jsou u moci, nežádoucí.

Thamum Gha nařídí vysílačkou svému figurantovi Krileisovi, aby zaútočil na HERGIEN, a vypukne bitva. Hypnoblok vložený do dvou mágů Duuhl Larx, díky němuž museli s nasazením života chránit synovce, jim dává nepředstavitelné schopnosti. Společně se jim podaří zničit Wallcorm, načež bitva nečekaně skončí. Všichni útočníci se samovolně stáhnou, varhanní loď pilotovaná Krileisem je sestřelena a těžce zasažena před Ghaovým palácem. Nesvatá změť prchajících Ughardů rozpoutá chaos po celém Lamuru. Duuhl Larx se znovu přiblíží a také odčerpá nově získanou negativní energii z Thamum Gha, který v důsledku toho rychle umírá. Vítěz a jeho dva nedobrovolní pomocníci se vracejí na HERGIEN, který brzy opouští Lamur a míří do centra Černé galaxie.

Pthor Mezitím se Koy, Kolphyr, Leenia, Fenrir, Bördo, Sator Synk a jeho 13 robotických partyzánů vydávají z FORTu na okraj Velké bariéry Oth, kde údajně přistála vesmírná loď. Doufají, že by se mohl vrátit Atlan. Když přejdou Kalmlechskou planinu, Synk si všimne, že jeden z robotických sluhů chybí. Orxeyan okamžitě pojme podezření, že se jeho podřízení dopustili dalšího prohřešku, a postaví se Diglfonkovi. Ani on však netuší, kde se plechový společník nachází. Vrátí se na místo, kde Verschollene naposledy navázal kontakt s ostatními, a najdou díru v zemi, kde žije několik metrů dlouhá příšera. Považuje robotického sluhu za kořist a bere si ho k sobě. Společně se jim ho podaří s jistými obtížemi zabít.

Poté Fenrir zachytí pach a přinese ho nikomu jinému než Balduurovi. Odinův syn se vydal od svých bratrů truchlit do svého kamenného domu, když spatřil jarní kočku. Lovil toto mimořádně vzácné zvíře a narazil na místo, kde se zřítil spaccah. Zde si zřejmě jedna z příšer, o nichž se dlouho myslelo, že vyhynuly z nočních hord, udělala hnízdo a už se vylíhlo potomstvo. Asi metr dlouzí hadi s ostrými zuby viděli v Balduurovi okamžitě vítanou kořist. Pravděpodobně by měl navrch, ale teď by mohli bestie zničit společně. Poté se Bördo postaví Balduurovi a obviní ho ze zbabělosti a zrady svých bratrů. Dojde k hádce, která nakonec skončí usmířením. Balduur cestuje s Bordem a Fenrirem do Domu světla, aby vyhledal Sigurda. Leenia, Synk a robotické guerilly plánují pokračovat v boji proti okupantům. Koy a Kolphyr se vydají do Othské bariéry, aby pátrali po vesmírné lodi.

Ve Velké bariéře na ně poprvé zaútočí Grimand, Ughard, který sem byl přesunut. Past nastražená mágem počasí Breckonzorpfem a mágem meče Taldzanem ho však rychle zažene na útěk. Taldzane vezme oba návštěvníky do jeskyně v řetězci Tronx. Mezitím tam četní mágové diskutují o tom, jak by mohli Koratzovi a Copasallioru pomoci. Po dlouhé diskusi se nakonec rozhodnou, že čtyři z nich budou následovat ty dva v GOL'DHOR. Jsou to Querllo, Taldzane, Ajyhna a Opkul a také Koy a Kolphyr. Glyndiszorn, Haswahu a Kolviss jim pomáhají dostat se do zlaté vesmírné lodi, kterou přísně střeží Ugharten, a opustit s ní Pthor.

Přistanou s ním na kosmodromu Gaudhere, kde se chaos změnil v přízračný klid. Ale Koratzo a Copasallior už tu nejsou. GOL'DHOR však může zachytit jejich stopu, a tak se rozhodnou sledovat HERGIEN.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Chaos_von_Lamur« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)