Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 468
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 468
Název:Buřičská duše
(Die rebellische Seele)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / Zánik Dorkhu
« AT 467 • chronologicky • AT 469 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Atlan v labyrintu smrtících pastí

Atlan, Razamon, Grizzard, Asparg a Fiothra stojí uprostřed chaosu zuřícího v ZÁMKU. Stále zde zuří vraždění a zdá se, že neexistuje způsob, jak obnovit normální poměry. Přiblíží se k velké křišťálové kopuli uprostřed komplexu, kde tuší vstup do Dorkhovy duše; možná, že řídicí systém může zasáhnout v Dorkhův prospěch.

Než se dostanou do kopule, narazí na sedm Kemmů. Kouzelní trpaslíci s dlouhými šedivými vousy a květy tulipánů na hlavách se tam také chtějí dostat, ale sami to nedokážou. Uzavřou výhodné spojenectví a Atlan okamžitě pochopí, že to bylo moudré rozhodnutí. Kopule je chráněna neviditelným energetickým štítem, který rozkládá vše, co s ním přijde do styku. Yerikovi se podaří prolézt pod štítem a vytvořit zevnitř strukturální mezeru, kterou mohou proniknout všichni ostatní. Tím však Kemma přichází o život.

Uprostřed křišťálové kopule se nachází pyramida, ke které vede několik ramp a do které se lze dostat pouze přes bludiště. Takový, který je plný nástrah, jak všichni tuší. Stěny bludiště nejsou příliš vysoké a Kemmové neodolají pokušení vzít to zkratkou. Xerik vyleze nahoru, ale okamžitě ho zahalí zelená záře a během několika sekund shoří na popel.

Na rozcestí se jejich cesty rozdělí. Grizzard, Asparg a Fiothra vstoupí do chodby, kde na ně číhá obří hmyz, který je zřejmě hypnotizuje. Jediný Grizzard si uvědomuje nebezpečí, ale oba mágové ho neposlouchají. Pro bývalého spáče je těžké je zachránit před smrtí, ale podaří se mu to. Mezitím Atlan, Razamon a pět zbývajících Kemmů propadnou padacími dveřmi do nedefinovatelné tekutiny, ze které se jim podaří uniknout na břeh právě včas, než je stihnou sežrat rohatí ještěři. Když jdou dál, narazí na potok s čistou vodou. Přestože mají všichni velkou žízeň, jsou schopni domnělé pasti odolat - kromě Werika. Kemma se po vypití cítí povzbuzený a nafoukaný. Brzy poté je mu předložen účet: Stále roste, až ho nakonec jeho rozpínající se tělo rozdrtí v trhlině.

Poté se obě skupiny opět střetnou. Projdou několika pastmi bez obětí a dostanou se k první rampě před pyramidou. Před ním je sedm dřevěných dveří, jedny se otevřou a zchátralý Techno Glutrynger je pozve na jídlo a pití do místnosti za nimi. Kemma je opět natolik lehkomyslný, že neodolá pokušení a vstoupí. Uerik je postřelen dalšími čtyřmi Technosy a několik dalších je zraněno. Podaří se jim zachránit na plošině na okraji rampy, kde se jim zázračně rychle zacelí rány. Za to je zodpovědná sázka mezi papeženci Eignou a Seleinghontem, strážci systému pastí. Eigna se vsadila, že ten se stříbrnými vlasy zemře jako první - a už podruhé prohrála (poprvé šlo jen o černé víno, podruhé o kouzelnou korunu). Seleinghont nechal zranění společníků neznámým způsobem zregenerovat, protože není žádná legrace brát oslabené protivníky.

Technici je nesledují, ale jsou stále na místě, a když je jdou zkontrolovat, znovu na ně střílejí. Terik zpanikaří, přeskočí ocelovou stěnu plošiny, která je vysoká jen po pás, a zmizí, aby ho už nikdo neviděl. Znovu se jim stoupání po rampách stane téměř osudným, ale všichni to zvládnou. Na odpočívadle na ně zaútočí obludný robot, kterého mohou zničit až poté, co zabije Serika.

Poté, co Razamon svými berserkovskými schopnostmi vytvoří vchod, projde s Atlanem přechodovou komorou, která se za nimi zavře. Grizzard, oba mágové a Zerik, poslední z Kemmů, opět sejdou po rampě a vrátí se k sedmi dřevěným dveřím. Tentokrát je Glutrynger za jiným a zahalen v podivném modrém světle. Za ním sedí v meditačních pozicích četní Kemmové, kteří vypadají jako terakotové figurky. Připojí se k nim Zerik, a než i on ztuhne v neurčitou kamennou hmotu, hrdě oznámí, že proroctví Arthezkona Ennispoka se nyní naplnilo a počet Kemmů v Síni cti je opět kompletní. Stabilizátor duše je tak opět v rovnováze a má větší vliv na duši Dorkha.

Mezitím Atlan a Razamon projdou poslední pastí (a protože Eigna opět prohrál, musí si nyní vzít život, který nasadil; protože Seleinghont je nyní sám, následně se také zabije) a jsou vyzvednuti Segapyrhem, strážcem duší. Vydávají se za agenty Temného Oheimu, a když vysloví klíčové slovo (Dorkhova duše jim ho telepaticky dobrovolně sdělila), duše je opět pod přímým velením Temného Oheimu a vydá se na cestu do středu Černé galaxie. Strážce duší je znovu spojí s jejich společníky a bezpečně je doprovodí skrz systém pastí ven z křišťálové kopule.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_rebellische_Seele« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)