Atlan 487 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 487
Název:Start duté planety
(Der Start des Hohlplaneten)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 486 • chronologicky • AT 488 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2650
Temný Strýc opouští své království

Temný Oheim shromáždí dimenzionální výtahy a sestaví je do duté planety. Atlan je odsouzen k pouhému diváctví. Aby nebyl úplně nečinný, prozkoumává různé sousední fragmenty světa v doprovodu Razamona, Sinclaira Marouta Kennona a bubeníka Koye. Zajímá se zejména o létající ostrov Thar, jehož synovci byli kdysi uctíváni jako "bratři temnoty". Čtyři Pthoriané v doprovodu šéfa tharijského technosu Sichtwahrera vtrhnou do opuštěného sídla synovců. STAHLANKER, někdejší bašta synovců, je v roce 2650 už jen rezavou ruinou a nenabízí mnoho nových poznatků, ale do podzemního řídicího centra fragmentu světa známého jako Duše Tharu se lze stále dostat rozsáhlým labyrintem. Atlan se pokusí oddělit Thar od struktury umělé duté planety, ale bezpečnostní obvod z Temného Oheimu zabrání dimenzionálnímu výtahu, aby se uvolnil.

Zatímco Atlan a jeho přátelé stále prchají z Tharova podzemí, poslední fragmenty světa už dorazily do oblasti, kde se nachází základna. Temný energetický prstenec negativní superinteligence se oddělí od centrální hvězdy Ritiquiánské soustavy a v několika závitech se ovíjí kolem duté planety. Atlan, Razamon, Kennon a Koy se s GOL'DHORem stihnou vrátit na Pthor právě včas, než vrstva negativní psionické energie vytvořená z bývalých temných jader hvězd Černé galaxie izoluje dutou planetu od zbytku vesmíru a znemožní další postup do vesmíru. I když se vracejí domů, pozorují, jak se obří černá dutá koule zrychluje.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Start_des_Hohlplaneten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál