Atlan 486 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 486
Název:Fragmenty světa
(Fragmente einer Welt)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 485 • chronologicky • AT 487 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Dimenzionální výtahy se sdružují

Zdá se, že moc Temného Oheimu v Černé galaxii je narušena. Negativní superinteligence stáhne temná jádra ze sluncí své energetické koule a přivolá dimenzionální výtahy. Zůstává nejasné, jaký je účel Dark Oheimu. Atlan je však přesvědčen, že Temný Oheim porážku jen tak nepřizná. Když GOL'DHOR přistane u pevnosti na Pthoru, je to klid před bouří. Obyvatelé dimenzionálního výtahu se teprve probouzejí z dlouhé mdloby vyvolané VONTHAROU. Na rozdíl od psychovampýra z Dorkhu se nezdá, že by Temné jádro Pthoru bylo blízkostí Ritiquianské soustavy nějak zvlášť podněcováno k činnosti. Hordy noci vedené Vymahači vyčkávají.

Přesto Atlan nemá klid. S obavami sleduje, jak se shromážděné fragmenty světa pomalu formují do duté koule - planety bez jádra. Nakonec se Arkonid v doprovodu Razamona, Koye, Heimdalla a Sinclaira Marouta Kennona vydává na okružní cestu s GOL'DHOREM nad nově vzniklou dutou planetou. Atlan věnuje zvláštní pozornost fragmentu světa, který přímo sousedí se západním pobřežím Pthoru. Jedná se o rozměrný výtah přibližně lichoběžníkového tvaru a průmyslovou infrastrukturu. Krajina je téměř celá pokryta sterilně vyhlížejícími čtvercovými poli a pastvinami. Zdá se, že všichni obyvatelé patří k jednomu velmi bojovnému národu, který se chystá na Pthor zaútočit. K Atlantovu překvapení se však k nim již blíží hordy Noci vedené Vymahači. Mezi útočníky a nestvůrami z planiny Kalmlech rychle vzniká patová situace.

Atlan a Razamon nechtějí zůstat nečinní, a tak se v následujících týdnech vydají do sousedních světových fragmentů Faustkeil, Thrank a Thar, zatímco bubeník Koy se v doprovodu Ódinova syna Heimdalla, Gordy Dancrana a dvou říčních pirátů z Xamyhru, Cartala a Premsta, vydá do Zbohru. Doufá, že se tam dozví něco o zdroji života a osudu Technosu. Lidé ze Zbahnu, Zbohru a Groonhainu opustili svá města a v dlouhých pochodových kolonách se přesouvají na Kalmlechskou pláň. Tam se s Technosem setkají Vymahači a odvedou ho do Údolí ztracených duší. Výslech strážce, kterého Koy unesl, nevede k žádným novým informacím. Proto Atlan letí ke dřezu s GOL'DHOR. Vojenské uskupení Vymahačů je příliš velké a brání přistání, ale to, co Atlan pozoruje ze vzduchu, mu dělá dost starostí. Technici a vymahači rychle rozebírají skleněné paláce a nahrazují je továrními budovami, které Arkonidům připomínají Ärterfahl. Orgánové lodě se vyráběly v tajném průmyslovém světě Černé galaxie v zařízeních podobných těm, která se nyní staví v Potopení ztracených duší.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Fragmente_einer_Welt« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál