Atlan 325 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 325
Název:Ve znamení Ragnaroku
(Im Zeichen von Ragnarök)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Zlaté rouno
« AT 324 • chronologicky • AT 326 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. září 2648

Balduur osvobodil Heimdalla ze zajetí Gordys v Donkmoonu a jede s ním na hřbetě obřího draka Grucka - člena hord noci, kterého Balduur zkrotil - do světelného domu jejich bratra Sigurda, který je k sobě povolal prostřednictvím Hugina a Munina. Cestou potkají na Cestě mocných svého bratra Honira, který vystoupil ze své Větrné růže a nerozhodně čeká. Bojí se ukázat svým bratrům, protože ve skutečnosti je ženou jménem Thalia. Protože ji Odin vždycky odmítal jako dceru, přijala před dávnými věky identitu muže. Protože však před několika hodinami spadla do kaluže jedu, její tělesná maska se rozpadla a její nyní přerostlé brnění okamžitě odhalí, že s jeho nositelem může být něco v nepořádku. V zoufalství se vrhne na útočícího Grucka, aby zemřela v bitvě, alespoň by ji čekal čestný konec. Drak však nezaútočí, ale ukáže se, že je to bratrův kůň. Nezbývá jí než se jim přiznat ke svému dvojímu životu, ale místo aby se jí vysmáli, vřele ji přijmou jako sestru.

Společně pokračují v cestě a několik mil od světelného domu potkají téměř neoblečenou ženu Fongerreilson, kterou Sigurd vyhnal, protože ho špehovala (aniž by o tom věděla). Thalia ji přesvědčí, aby šla s nimi, a když dorazí k Sigurdovi, je rád, že má svou milenku zpět. Ani on nemá problém s Thaliinou pravou identitou. Balduur Grucka propustí a pošle ho zpátky na Kalmlechskou pláň, kde se pak slaví shledání.

Druhý den se s pomocí Odinova svícnu koná obřad vyvolávání a skutečně se objeví průhledná postava jejího otce. Když však Thalii pozná jako ženu, znovu ji odmítne, otočí se a chce zmizet. Aniž by si toho její bratři všimli, opustí obřad, velmi uražená, a odejde. Poté Odin jejím bratrům sdělí, že se blíží Ragnarok a s ním i konec pánů z Pevnosti, ale že to nebudou oni, kdo bude poté vládnout Pthoru, ale jeden ze dvou vetřelců (tj. Atlan nebo Razamon). Po tomto obřadu jsou tři bratři tak oslabeni, že několik dní téměř spí, zatímco se o ně starají Thalia a Fongerreilson.

Mezitím je Gruck napaden a zraněn jiným predátorem. To ho přiměje k tomu, že se mu vrátí jeho stará zuřivost a rozběhne se proti světelnému domu. Zatímco Thalia si obléká brnění a bojuje s drakem, Fongerreilson se ho snaží uklidnit, což se jí zpočátku daří, protože dračí tvor ustupuje. Ale když už to nečeká, otočí se a zaútočí na ni. Thalia zabije bestii pomocí Heimdallovy Khyldy, ale Fongerreilson krátce poté zemře na vnitřní zranění. Thalia ji pohřbí poblíž světelného domu, a když se Sigurd vzpamatuje natolik, aby mohl vstát, řekne mu o své ztrátě.

Fongerreilsonova smrt hluboce zasáhne nejen Sigurda, ale i androida Darsiora, který žije v oblasti FORT. Oba pocházeli ze stejné série a byli milenci, ale pak se jeho milenka změnila navenek a hlavně psychicky, až ho nakonec přestala uznávat a opustila FORT. Darsior zcela jasně cítí, jak je Fongerreilson těžce zraněn a poté umírá. Přísahá, že se za to pánům z pevnosti pomstí.

Ani Gordysovi z Donkmoonu nenechali čas zahálet. Poté, co jim Heimdall unikne, použijí všechny dostupné prostředky, aby se znovu pokusili vniknout do Lettro Odinova syna. Kröbel sleduje jejich příchod a připravuje se na obranu domu. Nepřátelé ho nečekají, a to mu zpočátku dává výhodu, navíc s Heimdallovou dobře vybavenou zbrojnicí. Když však brána shoří, mág považuje bitvu za prohranou. V zoufalství sáhne po nádrži se svým jediným talentem, kterým je ohřívání vody. Voda se vypaří, zkondenzuje v mrak spolu s kouřem z ohně a pak se na Gordysovy vylije horký déšť, který zároveň uhasí oheň. Když se vyčerpáním zhroucený mág znovu probudí, nepřítel je na útěku. Důvodem však není jen jeho magie: Cesta mocných se opět dala do pohybu a tentokrát při tom září.

Odinovy děti také spatří zářící a rostoucí cestu a považují ji za Odinovo znamení, aby se vydaly na cestu. V rovině kostlivců se jim do cesty postaví první nepřítel, ledový obr Ymir, který se v podobě mraku stále více zahušťuje, až nakonec nabere humanoidní podobu vysokou více než 30 metrů. Nezvané hosty zasypává krupobitím, sněhovou vánicí, padajícími rampouchy a rychle rostoucími ledovými krystalky, které útočí na Odinovy děti. Ymir se však zdá být nehybný a po nějaké době ho obešli. Také ho oslabili odřezáváním různých chapadel (z husté mlhy nebo ledu) do té míry, že když nakonec zmizí, je jen poloviční výšky. Ještě před chvílí stáli po pás ve sněhu, teď už téměř přecházejí do zelenající se krajiny a pokračují v cestě k energetické bariéře obklopující pevnost.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Im_Zeichen_von_Ragnarök« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!