Atlan 324 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 324
Název:Odjez synů Odina
(Aufbruch der Odinssöhne)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Zlaté rouno
« AT 323 • chronologicky • AT 325 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1. září 2648

Sigurd, Odinův oblíbený syn, poslal Hugina a Munina, aby svolali jeho tři bratry, protože se zdá, že se blíží Ragnarok. Zatímco čeká na jejich příjezd, stanou se dvě podivné věci: ulice mocných začne vibrovat, a zatímco Odinův syn kontroluje situaci, spatří krásnou ženu, která jde směrem k němu. Tvrdí, že z pevnosti utekla, a stejně jako všechny bytosti, které pevnost opustí, si na svůj předchozí život nepamatuje. Sigurd se zamiluje do krásné a tajemné Fongerreilson a ujme se jí.

Heimdall je mezitím na cestě k Sigurdovi. Protože Koy půjčil svůj Truvmer, používá menší vozidlo, které je bohužel také ve špatném stavu. Když ho nechá v Donkmoonu opravit, Gordys požadují jako platbu jeho parraxyntové kousky. Heimdall odmítne a následně je zadržen. Nejprve se ho snaží vyčerpat nedostatkem spánku, ale on je schopen Gordysovy přelstít a uniknout jim. Nedokáže se však dostat ke svému malému Truvmerovi a je nucen uchýlit se do kopule, kde se zřejmě sbíhají různé sledovací elektronické systémy.

Balduur také ihned po obdržení zprávy odešel. Chce vyzvednout svého bratra Honira, ale když dorazí na hrad Komyr, je již opuštěný. Aby se pohyboval rychleji, rozhodne se přejít jižní část Kalmlechské planiny. Jakmile se však setmí, napadne ho obří vážka s očima plnýma světel, která žije v symbióze s šestinohým tvorem podobným drakovi, jemuž ukazuje cestu ke kořisti. Balduurovi se podaří zabít vážku dřív, než se drak přiblíží, ale ztratí při tom svůj yassel. Když se kvůli tomu rozzlobeně pokusí zabít i draka, ukáže se, že navzdory své obrovské velikosti a síle je to nepříliš statečný člen nočních hord. Balduur ho získá jako nového koně a pojmenuje ho Gruck. Jízda na drakovi, který je asi dvanáct metrů vysoký a 30 metrů dlouhý, je neškodná, jen jednou je napadnou obří vlci, ale ani ti nepředstavují skutečné nebezpečí. Ti, které Gruck nezarazí do země, se stanou obětí Balduurova meče.

Honir už urazil více než polovinu cesty k Sigurdově světelnému domu se svou větrnou růžicí, když dojde k nehodě: Když opustí Cestu mocných poblíž Harstu, aby si zkrátil cestu, skončí v technografickém odpadním rybníku. Jezírko není hluboké, ale chemikálie napadají tělovou masku, která dělá Thalii Honir, a rozpouštějí ji. Když si někteří Technosové dělají legraci z jejího neštěstí, Odinova dcera je důkladně zmlátí, než pokračuje dál. Zastaví se u Heimdalla, ale její bratr už odešel. Kröbel ji po počátečním váhání pustí do Lettra a po krátkém oddechu pokračuje v cestě a jako první dorazí do blízkosti Sigurdova domu. Strach z reakce bratrů, až jí maska spadne, ji však přiměje předčasně přestat.

Balduur brzy dorazí i k Heimdallovu Letru, ale hned spatří stopy malého Truvmera a Větrné růže. Stejně jako Honir hodlá Donkmoon obejít širokým obloukem, protože Heindall je před jeho obyvateli vždy varoval. Ale právě když se chystá projít poslední energetickou bariérou, dojde ke střetu s několika Gordys, během něhož se Balduur dozví o problému svého bratra. Spolu s Gruckem vtrhne do města a osvobodí Heimdalla, který je nyní v těžké nouzi. Pak se společně vydají na poslední část cesty k Sigurdovi.

Mezitím je Sigurd upozorněn svým inteligentním mazlíčkem Ratatöskrem, že s Fongerreilsonem není něco v pořádku. Kráska stojí v koupelně a v ruce drží malé rádio, které si zcela zjevně sundala ze stehna. Musí to být android, který jedná jménem pánů z pevnosti. Zničí rádio a zdá se, že se probouzí z transu. Nemůže si přesně vzpomenout, co udělala, a hlavně proč. Sigurd ji vyžene z domu světla, i když ví, že Fongerreilson ve skutečnosti není vinen, ale je příliš zraněný, než aby mohl jasně uvažovat.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Aufbruch_der_Odinssöhne« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!