Atlan 462 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 462
Název:Negativní
(Die Negativen)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Vysazeni na Dorkhu
« AT 461 • chronologicky • AT 463 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Mágové z Othu v bodě zvratu

Aniž by ji Duuhl Larx dokázal vědomě ovládat, dokáže absorbovat negativní energii, která se v mázích drží od dob Černého šoku. Posílí ho, zatímco mágové se vyléčí z negativního vlivu. Jedinými vyléčenými jsou zatím Koratzo a Querllo, kteří nejprve představí synovci Islara a Heixe. Pak je třeba postupně přivést všechny ostatní, což není snadné.

Koratzo během svého negativního období přinutil několik mágů, aby mu sloužili. Tři z nich vládnou Orxeji a obtěžují obyvatele kupeckého města. Vyniká zejména ohnivý mág Howath, který se neštítí rozšiřovat své území ani na úkor území Unrai a Forinthale. Nakonec toho mají oba dost, spojí síly proti svému protivníkovi a nastraží na něj past. Dochází k rozsáhlé bitvě, při níž je část města v okolí náměstí Jatek těžce poškozena ohněm i vodou. Nakonec zasáhne Koratzo, který všechny tři omráčí. Na létajícím křišťálovém disku, který mu slouží jako dopravní prostředek, však může najednou převážet pouze jednoho mága, a tak se stane, že ztratí vodního mága Unraie.

Od Hugina a Munina se hlasový mág dozví, že ve vlakové bráně ztroskotali tři mágové: Kolviss, Ontra a Opkul. Snový mág již odletěl a Koratzo může omráčit ostatní dva a nechat Larxe, aby je vyléčil. Poté, co bylo vyléčeno i několik dalších mágů se slabými schopnostmi, se hlasový mág vydá za samotným Kolvissem. Má velké potíže odolat iluzím snového mága, ale dokáže porazit medúzu. Po jeho osvobození z černého šoku vytvoří malou mocnou sílu, která dokáže zajmout desítky dalších mágů, z nichž většina není příliš nadaná, a nechat je vyléčit. Problém je hlavně v tom, jak rychle dostat omráčeného do řetězce Tronx, kde je synovec ubytován. Ani hrstka Zugorů, které zajmou, nestačí, je třeba zajmout mága, který se může v mžiku přesunout kamkoli. Z toho jsou pouze dva, Copasallior a Glyndiszorn.

Koratzo se rozhodne zajmout světového mága jako první. Na místě, kde kdysi stával palác, v němž Karsjanor uvěznil Copasalliorovu milenku (a Koratzovu matku) Denderu, doufají, že najdou způsob, jak nepřítele zajmout. Ale je to ještě lepší, protože v blízkosti je "slepé místo" pro magické schopnosti, které střílí na Koratza, když se blíží. Tohle je Hastanoque, člen robotických partyzánů Satora Synka. Může být přesvědčen, že někteří mágové jsou opět pozitivní a chtějí osvobodit ty negativní, ale potřebují k tomu podporu. Robot Sluha zavolá několik svých společníků, kteří se sejdou se všemi dosud vyléčenými mágy poblíž pevnosti.

Tam se Copasallior mezitím od Unraie dozvěděl, co se nedávno stalo. Svolá všechny Záporáky do pevnosti, kde se utkají s Pozitivními v boji. Nejprve pošlou do boje mnoho Technosů a Dellosů, ale Koratzo je s pomocí Forinthale přiměje opustit bojiště. Zatímco ostatní Pozitivní bojují se zasahujícími Ughardy, Koratzovi se s podporou Guerillas podaří porazit Copasalliora a nechat ho vyléčit Larxem. Od této chvíle je to rychlá záležitost a během čtyř hodin nezůstane jediný mág, který by měl v sobě energii Blackshocku. Na druhou stranu synovec jím přímo překypuje a nemůže se ho nabažit. Dostane pod svůj vliv Copasalliora a Koratza a donutí je, aby ho doprovázeli. Během několika minut je zajata ughartská loď HERGIEN a odlétají do Lamuru, kde chce Duuhl Larx zabít Thamuma Gha.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Negativen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál