Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 461
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 461
Název:Vražda v zemi mágů
(Mord im Land der Magier)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Vysazeni na Dorkhu
« AT 460 • chronologicky • AT 462 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Konec Chirmorského biče

Rada mágů, jejíž součástí je nyní i Querllo, zasedá v pevnosti. Stejně jako dříve se nemohou dohodnout na způsobu rozdělení moci. Koratzo a Kolviss navrhnou, že všechny ostatní mágy přinutí, aby jim vládli, a ukáží tak Thamum Gha, že Pthor skutečně dokážou udržet pod kontrolou. Copasallior, Parlzassel, Breckonzorpf a Glyndiszorn jsou proti tomu z toho prostého důvodu, že nemají patřičné schopnosti k ovlivňování ostatních. Shromáždění se opět rozchází.

Na zpáteční cestě Querllo prokoukne záměr hlasového mága a chce ho nadobro zlikvidovat. Proto odletí na Zugoru do Koratzova domu v řetězci Tronx a na magické pečetě, které ho chrání, připevní své pasti. Ten pak číhá několik mil daleko a za soumraku se do něj Koratzo skutečně napíchne. Je zasažen mnoha světelnými kopími tak prudce, že jsou jeho magické zábrany zničeny a on je vystaven nespoutané energii. Ačkoli to tak na první pohled vypadá, není mrtvý, ale jen velmi těžce zraněný. Díky kamenné žíle pod jeho tělem, která přenáší magickou energii, se dokáže zregenerovat natolik, že se po několika hodinách nepozorovaně postaví na nohy. Pak oba mágové zažijí příval energie plné nenávisti, díky kterému zraněný získá dostatek sil, aby svého protivníka poslal do hlubokého spánku.

Den předtím dorazila na Pthor malá kunijská kosmická loď a protlačila se přes okraj fragmentu světa k Chytáku světel, nejzápadnějšímu vrcholu hory Velké bariéry Oth. V něm se nachází Duuhl Larx, duševně nemocný synovec Rghulského okrsku. Od Pthoriana Leythora se dozvídá, kde se nachází, a o nesmrtelnosti mágů. O to mu jde, chce je donutit, aby mu půjčili a byli zase zdraví. Když se ve své zářící auře pohybuje téměř zcela opuštěnými horami (mágové se vyrojili, aby ovládli Pthor), ucítí známou auru. Vydá se po ní a v jeskyni na okraji soutěsky Skleněných skal objeví svého nepřítele Chirmora Floga. Zabít ho teď je pro něj hračka a po jeho smrti vyzařuje synovec Marantronerovy vlády velké množství negativní energie. Posiluje Duuhl Larx a je také zodpovědný za Koratzovo vítězství nad Querllem.

Koratzo se ze zvědavosti vydává hledat příčinu tohoto jevu a v jeskyni se střetne s Larxem. Synovci dá rychle najevo, že jeho aura zkázy na něj nefunguje. Když se k němu však přiblíží, hlasový mág se nečekaně zhroutí. Aniž by to vědomě ovládal, Larx z něj vysál negativní energii černého šoku, která se nachází téměř ve všech mázích. Výsledkem je, že synovec získá moc a Koratzo se jedním rázem vrátí do role mírumilovného mága. Chce se vrhnout do rokle, protože už nemůže dál žít s tím, co v posledních týdnech provedl, ale synovec ho zastaví. Oba postupně pochopí, jak došlo ke Koratzovu propuštění a Larxenovu posílení, a uzavřou výhodné spojenectví. Querllo je také osvobozen od negativní energie Černého šoku a oba slíbí, že postupně přivedou všechny ostatní negativní mágy, aby je synovec vyléčil.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Mord_im_Land_der_Magier« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)