Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 463
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 463
Název:Páni z Dorkhu
(Die Herren von Dorkh)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Král Atlantidy / Zánik Dorkhu
« AT 462 • chronologicky • AT 464 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Atlan a jeho přátelé v centru moci

Atlan, Grizzard a Razamon byli Techno Konterfertem se Zugorem přivedeni do ZÁMKU, který leží pod energetickou clonou, kterou lze projít pouze tunelem. Tisíce Dorkherů čekaly několik dní, aby se dostaly dovnitř a mohly vzdát hold. Atmosféra je odpovídajícím způsobem rozjitřená a vybíjí se na čtveřici, zatímco se Konterfert snaží prosadit. Než je stihnou ukamenovat, vchod se otevře a masy se nahrnou do tunelu, aby opět čekaly u jeho vnitřního uzávěru. Ghyderzan, vůdce strážců brány, nechá otevřít vchod a ochromit desítky dorkerů, aby byl zachován klid. Dosáhne však pouze opaku, a aby toho nebylo málo, Xerylh, mučitel, nyní otevře bránu úplně a zneškodní všechny technos. Tisíce lidí si nyní vybíjejí zlost na strážcích a zařízení. Xerylh požádá Atana, aby našel a osvobodil dva mladé mágy, Asparga a Fiothru, a poté spáchá sebevraždu.

Puntharenové jsou lidé, kteří žijí ve strachu, že je napadne nepřítel. Podle toho se také chovají; nemají žádné stálé stanoviště, potulují se skrytě, vždy se pohybují pohromadě v kompaktní mase těl a co nejlépe se maskují chameleonsky zbarvenou kůží na svých stále se prohýbajících zádech (protože nechodí vzpřímeně, aby je nikdo neodhalil). Vorgeher Riisa nemůže Technosům zaplatit tribut, který požadovali předčasně, a tak si vezmou pět Puntharů jako otroky. Jednou z nich je krásná Deela, do které je dosud neznámý Aoore zamilovaný. Proto se v noci nepozorovaně vykrádá z tábora, aby osvobodil svou milovanou. Jenže netuší, kde má hrad hledat. Naštěstí se s ním u napajedla setká potulný žoldák Tirkis a přivede ho před vstupní tunel, než ho opět opustí.

V chaosu, který tu zuří, se Puntharenovi snadno podaří nepozorovaně vstoupit do ZÁMKU. Toto zařízení se skládá z pěti velkých pěticípých kosmických lodí uspořádaných do tvaru pětiúhelníku. Cesty, které je spojují, tvoří pentagram a v jeho ohniscích stojí pět dalších menších vesmírných lodí. Uprostřed komplexu se klenula křišťálová kopule a povstalci už sundali několik Technosů. Aoore se díky své schopnosti nenápadně dostat do ohrady, kde jsou otroci drženi, aniž by byl rušen. Nachází se však přímo uprostřed ohrady pro Mord-Chreeany, ještěří tvory velikosti koně vycvičené k zabíjení. S nasazením života se mu podaří natáhnout lano mezi sloupem umístěným vně tohoto zařízení a vnitřkem ohrady pro otroky a všechny osvobodit. Nakonec se znovu setkává s Deelou, ale ta místo útěku usiluje o pomstu. Zukaharto Sserda okamžitě vede osvobozené otroky do boje proti přisluhovačům SLAVE LORDS, kteří se dostávají do stále větších potíží.

Mezitím Atlan, Razamon, Grizzard a Konterfert dorazili na DANTU, jednu z větších vesmírných lodí. Podaří se jim bez problémů vstoupit dovnitř a postoupit do velitelství, kde se setkají s Danta-Pyrtem. Čtyři metry vysoký, čtyřruký, tříoký, s ohavnými zuby, objemnou postavou a třemi středovými kameny v trupu: Danta-Pyrt je Uleb!

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Herren_von_Dorkh« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)