Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 368
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 368
Název:Zachránce Xacoren
(Retter der Xacoren)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Král Atlantidy / Dimenzionální vlek
« AT 367 • chronologicky • AT 369 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Ve městě velké královny

Na dimenzionálním tahu je město Poro-Gheloos také domovem rasy Hmyzoidů. Xacore Wezzley je požádán starým Quazzlorem, aby šel na večerní procházku, což neochotně přijme, protože brzy začne období spánku. Každému, kdo se bude nacházet mimo obydlí, hrozí přísný trest od pachové policie. Stařec vede mladého zvěda v blížící se mlze do úkrytu, kde se ukáže jako vůdce kacířů. Zde se Wezzley dozvídá nepopsaný příběh svého lidu.

Kdysi dávno žili na jedné planetě Xacorové a měli velký strach o svou královnu, která měla brzy zemřít. To by zpečetilo osud celého národa. Jednoho dne však mladý člen rady našel pachovou zprávu od podivných bytostí, která musela přijít z hvězd. Nabídli jeho lidem, aby pokračovali v životě na dimenzionální věži. Vědomí umírající královny mělo být předem přeneseno do velkého krystalu, čímž měla být zajištěna existence Xacorenu do budoucna.

Nezbývalo jim nic jiného než zánik hmyzoidních bytostí, a tak se s tím smířili. Královna však cizince - kteří je nikdy neviděli - prokoukla a byla si jistá, že ji otrávili, aby tuto "nabídku" přijala. Požádala o ukázku krystalu, do kterého přenesla většinu svého vědomí. Tento krystal je nyní v rukou kacířů a přesvědčí původně nepřátelského Wezzleyho, že tato verze historie je správná. Mladý zvěd je okamžitě jmenován novým vedoucím tajné organizace.

Atlan a Dorstellarain mezitím dorazili do Poro-Gheloosu a pozorují dění ve městě. Když začne doba spánku, vstoupí do ní a prozkoumají jednu z budov. Zde najdou potravu podobnou medu a ukojí jí svůj hlad. Zatímco bývalý šéf klanu usíná v jiné budově, Arkonid zkoumá obří krystal, který se nachází uprostřed města. Když se jí dotkne, věc vysílá intenzivní mentální impulzy, které lorda admirála, jenž je psychicky stabilizovaný, téměř přivedou k šílenství. Xacorové se probudí a pronásledují Atana. Po dlouhé honičce se jim ho nakonec podaří chytit.

Quazzlor a jeho následovník pronikli do budovy, kde se nachází rostoucí královna. Něco, co nebylo k vidění od přenosu do dimenzionálního vleku. Bohužel se Dorstellarain uložil k odpočinku právě v této místnosti. Když je odhalen, Quazzlor v panice prchá, zatímco Wezzley se pokouší Klanokla zabít - což se mu vůbec nedaří. Je přemožen a v tu chvíli se probudí nová královna Marsicar.

Všichni tři kráčejí k velkému krystalu, kde má být Atlan popraven. Mezi parabolickou královnou a krystalem se strhne duševní boj, strany obou se na sebe vrhnou a Atlan se dokáže vymanit ze svých pout. Sebere všechny své síly, odváží se mentální bouře, přeleze krystal a zničí ho železnou tyčí. Uvnitř jsou zařízení, která byla použita k oklamání hmyzoidů, aby si mysleli, že mají královnu, a která jsou také zničena. Tím boj skončil a Xacorenové mohou od nynějška žít bez cizího vlivu pod vedením své nové královny Marsicar.

Atlan a Dorstallarain jsou na oplátku doprovázeni Wezzleyem po část cesty do Gynsaalu, skutečného cíle jejich cesty.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Retter_der_Xacoren« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)