Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 434
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 434
Název:Impulzy zkázy
(Impulse des Verderbens)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 433 • chronologicky • AT 435 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Dobrodružství kosmického zvěda

Devět dní poté, co Algonkin-Yatta a Anlytha opustili Pthor a stále nenašli Atlan, upadá Kosmický zvěd do těžké deprese. Z beznaděje se rozhodne pátrání zanechat, což jeho partnerku vyděsí. Psiotronik naštěstí objeví asteroid, který vyzařuje silné psi-záření, což opět poněkud zvýší jeho zájem. Při zkoumání kusu skály zjistí, že má několik jeskynních chodeb. Uvnitř se nachází síť magicky nabitých atomů zlata, která pravděpodobně slouží k cestování v čase. Než se vrátí, podaří se Anlythě nepozorovaně ukrást malý svitek tenkého zlatého drátu.

Na palubě opět zavládne beznaděj, a protože Anlytha se s nimi nechce vrátit na Mléčnou dráhu, nabídne Algonkin-Yatta svému dlouholetému partnerovi, že ji vysadí na planetě, kterou si sama vybere. Pomocí triku se jí však podaří probudit Mathonerův pohon. Na Pthoru získali Atlanův šestidimenzionální vzorec mozkových vln a použili ho ke konstrukci detektoru zvaného "soulbeat". Anlytha s ním dokáže manipulovat a zdánlivě zachytit signál z Atlan. Krátké pátrání se nezdaří, ale v tu chvíli jsou zachyceny další dva signály z Atlantiku.

Algonkin-Yatta zprvu nevěří Anlythě, že dokázala manipulovat s úderem duše, a když nechá jeden z těchto signálů podrobněji prozkoumat, domnívá se, že jde o past. Pochází z planety Depot-Largan, a když tam chce RUORYC přistát, je odmítnut s tím, že přistání není bezpečné. A skutečně, na planetě zuří boje, při nichž jsou dokonce ničeny lodě vyloděných varhan.

To začalo, když Molg, v němž je uvězněn Atlanův extra smysl, uprchl z Olmerstolmu na palubě lodi CANIER. Po přistání na základně Largan musela být loď s varhanami na šest týdnů poslána do oprav. Molg, který si nyní říkal Unnavo-Län, ovlivnil Scuddamorena Tindrän, aby ho vzal na další vesmírnou loď připravenou ke startu. Korintský čataj Nat, zvaný též Kormy, ho odvezl na Staré nábřeží, kde se vydal do vesmírného baru hledat vhodné lodě. Když se mu tři Gorbenové pokusili ukrást brašnu s Unnavo-Län, začal chaos. Tři Avoidi se pustili do boje se Scuddamoreny, do kterého se zapojovali další a další vesmířané ze Scuddamorenů, Helfutenů, Hinaggerů, Walkonenů, Iffzalterů, Uktabarenů, Ikturenů a dalších ras. Brzy se část Starého Kaje podobala bitevnímu poli a Tindrän se musel uchýlit do podzemí k Molgům. Ale i zde byli pronásledováni.

Algonkin-Yatta se vydává za synovcova zvláštního agenta a dostane povolení k přistání. Velitel Vargäll může být ovlivněn pomocí kungärtu, který si přinesl s sebou, takže nechá průzkumníka letět průzkumným modulem do sporné oblasti. Netrvá dlouho a dostane se ke zdroji signálu.

Přilétá právě včas, aby umožnil Tindrän i Kormymu uniknout ve zcela zastaralé vesmírné lodi. On sám i Anlytha jsou na palubě rakety a psiotronici, s nimiž je Mathoner ve spojení prostřednictvím spojení KOM, odhalí, že signály vysílá Tindränova kapsa. Unnavo-Län je také schopen dostat Algonkina-Yattu pod svou mentální kontrolu, což se mu nepodaří pouze v případě Anlythy, která má na sobě uzavřený skafandr, a proto nemůže vdechnout jeho jedovaté spóry. Krátce před výbuchem vesmírné lodi se zvědovi, jeho společníkovi a Unnavo-Län podaří uniknout skrz Kungärt do volného prostoru, kde je krátce nato vyzvedne zvědská loď. Mathoner okamžitě vysloví kód Danakul, což způsobí, že psiotronik bez komentáře provede všechny jeho příkazy. A jeho rozkazem je křižovat Černou galaxii po celá tisíciletí.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Impulse_des_Verderbens« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)