Atlan 433 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 433
Název:Beztělný a Molg
(Die Körperlose und der Molg)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 432 • chronologicky • AT 434 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Leenianina mise v universu beztělných

Cändero-Spell

Před několika staletími byly k plynnému obrovi Cändero-Spell vyslány tři lodě s varhanami, o kterých už nikdo neslyšel. Poté byla vyslána loď NAUSIEN s 21 Nooty na palubě, aby zjistila osud ztracených lodí. Při přiblížení byla zničena i tato varhanní loď, která byla nucena nouzově přistát a její stav se kvůli agresivní atmosféře brzy zhoršil. Jako poslední zemřel velitel Cesterton-Kyrl, který v posledních minutách svého života zjistil, že orgánová hmota ze zničených lodí i zesnulých členů posádky se stala živnou půdou pro novou formu života. Část jeho vědomí přešla po smrti do této nové životní formy. V průběhu staletí se z této základní látky vyvinulo několik forem života, mezi nimi ani rostlinný, ani živočišný Molgs.

Právě takový molg nyní potřebuje Leenia, členka Kolektivu vyšších světů, aby v něm mohla bezpečně uložit Atlanův extra smysl. Získat tento molleg není v neznámém prostředí vůbec snadné, ale nakonec se jí to podaří.

Bordinfeel

Vrací se na planetu Bordinfeel, odkud musela před několika týdny uprchnout a kde jí hrozila smrt. Při tom unikl další smysl uvězněný v jejím těle a našel nový domov v Grallen Kirso Bal Taur. To ho ale vůbec neuspokojuje, chce se vrátit do Atlantiku. Nemůže Taur opustit běžným způsobem, a tak ovlivňuje mladého Grallena podle svých představ. Cílem je, aby Taur zemřel a mohl utéct.

Kirso Bal Taur si tohoto vlivu zpočátku nevšimne. Vnitřní hlas mu pouze dává tipy, jak udělat jeho už tak obdivuhodné bannistery ještě krásnějšími. Brzy se dostane do rozporu se všemi pravidly a dobrými mravy. Dříve byl známý tím, že stavěl dokonale rovné kanály v krajině, nyní vytváří zakřivená zábradlí. Když překročí zábradlí svého souseda Balo Bal Nooka, dojde k prvním rvačkám. Nakonec se musí zodpovídat Minkovi Bal Poohlovi, mistru přímosti.

Taur klade "otázku", zda by současná pravidla byla stále aktuální, a na oplátku dostává určitý čas na prokázání svých názorů. Extra smysl toho využívá a stále do mladých stavebních talentů cpe nové nesmyslné nápady. Pro mnohé mladé Gralleny však nové názory přinášejí ovoce a brzy dochází k malé revoluci Taurových stoupenců proti tradičním stavitelům. Extra smysl se chopí příležitosti a donutí Taura přiznat, že je postižen démonem. Grallenové to samozřejmě nemohou tolerovat a mučí Taura, dokud téměř nezemře. Právě včas se objeví Leenia s Molgem a vnutí tomuto podivnému stvoření další smysl. Obnoví Taurovo dobré jméno a nechá Bordinfeela s Molgem.

Olmerstolm

Ocitne se na lodi FRAULPIEN a netuší, jak se sem dostala a co hledá. Velitel Bilnerstung ji nechá zajmout a předá ji Zenbronkerovi, veliteli základny Olmerstolm, kde se opravují varhanové lodě. FRAULPIEN je prohledán, ale pátrání končí incidentem. Brexanark je prohlášen za nezvěstného, jeho společník Jaksbärler je jen koktající troska. Hlásí modrou mlhu, ale ani kruté mučení z něj nic víc nedostane.

Brzy se na Olmerstolmu rozšíří zvěst, že modrá mlha požírá živé tvory a že je nutné po ní pátrat a zničit ji. Leenii se postupně vracely vzpomínky; modrá mlha se zmocnila i jí, protože ji Molg vylil ve chvíli, kdy se s ní pokusila teleportovat do Vyšších světů. Spojení mimosmyslového a Molgova zřejmě odstartovalo nečekaný vývoj. Leenii se podaří uniknout a zoufale hledá Molga. Postupně přeskočí na ty lodě s varhanami, které opustily Olmerstolm jako poslední. Zatímco na JAGUSIENGU a BARIELU nic nenajde, na NYNGENTU narazí na past a je ochromena. Okamžitě je přivedena zpět do Olmerstolmu, odkud se jí z posledních sil podaří uprchnout.

V současné době zde probíhá boj o moc mezi Zenbronkerem a jeho zástupcem Kerrengormem, do kterého je zapojen i Bilnerstung. Nikdo nevěří Zenbronkerově verzi s modrou mlhou, zejména proto, že pohřešovaný Brexanark byl právě nalezen živý a zdravý. Bilnerstung přijde o život, a tak už nemůže vidět, jak se nad kosmodromem skutečně objeví modrá mlha o průměru nejméně 100 m, v jejímž středu je postava s obrysy Leenie.

Tím se Leenia snažila nadobro odejít, když už se o její roli nedá nic užitečného říct. A skutečně, během několika následujících hodin a dní se splete tolik vesmírných nitek, že nikdo nedokáže pořádně zrekonstruovat, co se vlastně stalo. To je však pro rozčepýřenou jen částečný úspěch, protože Molga stále nenašla.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Körperlose_und_der_Molg« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál