Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 432
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 432
Název:Piráti mezi hvězdami
(Piraten zwischen den Sternen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 431 • chronologicky • AT 433 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Na soukromé plavbě s DARIENEM

Jako figurant je Atlan téměř bezmocně podřízen rozkazům svého velitele Gridersolda-Herpa. Noot nachází stále větší potěšení v tom, že jako pirát získává zboží, o kterém se mu dříve ani nesnilo. Podle jeho názoru je však jeho 20 mužů příliš málo na to, aby jako piráti uspěli. A tak nechá Atlan vyhledat svět, kde by mohli naverbovat další nooty.

Pilotova volba padne na Quartu Refeal, bezvýznamný svět osídlení. Bleskovým manévrem jsou uneseny desítky mužů a také žen Nootů a přeneseny na asteroid Happy Lava. Už po několika dnech se Nootovi, dříve zemědělci, dělníci a ženy v domácnosti, zabydleli v pirátském prostředí.

To dokazuje i další zátah. Tentokrát přichází na řadu volný trh na Petře Manně, kde se ve stejnojmenném městě dá ve velkém rabovat to nejvybranější zboží. Pronásledovatelé jsou jim však na stopě a po několika dnech se jim podaří najít jejich doupě. Šťastná Láva je ostřelována a Atlan s DARIENem nemá jinou možnost než pasivně čekat, dokud nedostane rozkaz od svého velitele. A skutečně dorazí; piráti si přejí, aby zahynul pohrdáním smrtí, zatímco on se má stáhnout do Trimoru, aby zachránil svého přítele, který tam zůstává. Atlan nesvěřil Gridersold-Herpovi tolik urozenosti a s radostí se řídí jeho pokyny. Teprve později mu Noder Gink Nik Meus řekne, že napodobil Herpův hlas, protože jinak by byl zničen i DARIEN.

Na Trimoru se Atlan skutečně dostane ke svému příteli Cembergall-Flyrtovi, který se z původního rukojmího dostal až k novému vůdci bunkru Tote Calderovi. Podařilo se mu totiž opravit starý, zapomenutý systém obnovy vzduchu a poskytnout obci něco, co nikde jinde nebylo možné najít: vzduch bez zápachu a znečištění. Spolu s dalšími deseti Nooty odstartují na oběžnou dráhu Trimoru, kde se nacházejí čtyři ztroskotané lodě s varany. Na jednom z nich vyzkouší, jak oddělit (dávno mrtvou) figurku od její rostliny, a pak zahájí experiment v DARIENU.

Nemají velký úspěch a Atlan je nevysvětlitelně přitahován k okraji marantronského území. Cestou tam zachytí rádiovou zprávu WARQUIENTU; Valvke jménem Peleff tvrdí, že uprchl z území Rghulů a že má důležité zprávy pro Chirmora Floga. Přeruší ho další hlas, v němž Atlan pozná svého ztraceného přítele Razamona. Než se tam dostanou, dorazí k WARQUIENTU scuddamorské bitevní lodě a eskortují ho k Säggallu.

Atlan nachází novou naději, ale práce jeho spojenců nevede ke kýženému úspěchu. Mezi ním a figurantem lze přerušit pouze drobné vazby. Kvůli neznámému účinku, pravděpodobně vyvolanému buněčným aktivátorem a Zlatým rounem, se orgánová hmota DARIENU začíná stále více rozpouštět. Atlan okamžitě nabere kurz na Xudon, ale nestihne k planetě dorazit včas. Jsou nuceni nouzově přistát na D'sarcu III a Atlan vyšle volání o pomoc.

Několik hodin po nouzovém přistání je deset Nootů i Gink Nik Meus zabito opeřenými létajícími hady, přežije pouze Cembergall-Flyrt v těžce obrněném skafandru. Prohlíží si Atana a konstatuje jeho předpokládanou smrt. Pohřbí své společníky a Nodera a stáhne se do lesů planety. Ale Atlan není mrtvý, jen ho kousl jeden z hadích tvorů a silný jed ho málem zabil, přestože měl v buňce aktivátor.

Trvá tři dny, než se jeho zdravotní stav trochu zlepší. Pak se náhle objeví tři lodě s varhany, které musely přijmout jeho volání o pomoc, vyříznou ho z vraku DARIENU i s figurantem a odvezou ho pryč.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Piraten_zwischen_den_Sternen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)