Atlan 431 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 431
Název:Galionská figura
(Die Galionsfigur)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 430 • chronologicky • AT 432 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
V okovech DARIENU

Atlan jen o vlásek unikl z Ärterfahlu na oběžnou dráhu Wikipedie-logo.png, kde se ukrývá ve zbrusu nové lodi s varhany. DARIEN potřebuje pouze posádku a figuranta. Král Atlantidy bohužel podcenil své nepřátele, kteří nyní pátrají po uprchlíkovi v jedné vesmírné lodi za druhou. Když se nebezpečně přiblíží k DARIENU, Atlan nevidí jiné východisko než se stát figurantem. Posadí se do pilotního zařízení v příďové kazatelně a okamžitě se k jeho tělu připojí různé hadice. Jeho síla vůle rychle slábne, a tak okamžitě opouští systém Hvězdy očisty.

Nepodaří se mu vymanit ze své situace, je pevně spojen s DARIENEM a čeká, až od někoho dostane rozkazy. Zlaté rouno prozatím zabrání úplné ztrátě iniciativy a Atlan se vydá k neobydlené planetě Noderzerf. O Noderech, kteří zde žijí, se říká, že jsou to zvířata na vrcholu inteligence. Podaří se mu nalákat na příďovou kazatelnu Nodera, který se představí jako Gink Nik Meus a má poměrně dost inteligence. Garva-Guva se naučí velmi rychle a navíc dokáže dokonale kopírovat hlasy a zvuky.

Se svým novým společníkem nyní Atlan letí do Xudonu, kde požádá o pomoc svého starého přítele Cembergalla-Flyrta. Tajně přistane a vezme ho na palubu. Oba dojdou k závěru, že nejprve potřebují posádku. Doufají, že je najdou na Trimoru, světě původu Nootů, kam je vstup zakázán. Když se dostanou do soustavy slunce Trinderpon, rychle si uvědomí proč. Trimor je umírající svět sužovaný prudkou sopečnou činností. Na oběžné dráze se vznášejí čtyři vraky bezpilotních lodí a planeta je oficiálně považována za vylidněnou.

Průzkumný let brzy odhalí, že život musí existovat. Zatímco Atlan ukrývá DARIEN v údolí, Cembergall-Flyrt se setkává s obyvatelem Trimoru. Je z bunkru Tote Caldera a řekne mu, že má vesmírnou loď, pro kterou potřebuje přesně dvanáct členů posádky. Druhý den ráno se setkají u zhoubných trojčat a jsou zaskočeni. Dvanáct Nootů sice dorazí, ale jsou tu jen na rozptýlení. Když se brána otevře, zaútočí na loď s varhanami další Nooti. Cembergall-Flyrt musí zůstat na Trimoru a Atlan musí poslouchat rozkazy Gridersold-Herpa.

Obyvatelé Trimoru znají jen strádání a nouzi; planeta může poskytnout vodu a potravu jen omezenému počtu z nich. Všichni Nootové žijí v bunkrech, kde jsou v relativním bezpečí před sopečnou činností a četnými zemětřeseními. V důsledku toho nyní cítí potřebu vlastnit. Atlan se musí vydat do světa, kde je co plenit. Jeho volbou je Cadrai-Tarph, menší planeta, kde se nachází sklad Scuddamoru. Během krátké doby Nootovi profesionálně vyrabují vše, na co si vzpomenou a co je jen trochu luxusní. Poté se jejich obětí stane scuddamorenská nákladní loď NAMFOH. Nakonec si Gridersold-Herp a jeho 20 čerstvých pirátů chce najít stálý úkryt, odkud by mohli plánovat další nájezdy a střádat poklady. K tomu se hodí asteroid Tynnarfert, na kterém se nachází již léta opuštěná stanice. Nootové jí dali jméno, které jim připadá vhodnější: "Veselá láva".

Jen o několik dní později musí DARIEN vyrazit na třetí nálet: Gridersold-Herp potřebuje pro své další plánované výpravy větší posádku.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Galionsfigur« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál