Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 435
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 435
Název:Střetnutí v Černé galaxii
(Begegnung in der schwarzen Galaxis)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Král Atlantidy / Buněčný aktivátor a extrasmysl
« AT 434 • chronologicky • AT 436 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Na konci honby prostorem a časem

Algonkin-Yatta je pod mentální kontrolou Unnavo-Län; hybridní bytosti, která byla vytvořena z Molga a Atlanova extra smyslu. Jeho partnerku Anlythu však díky jejímu uzavřenému skafandru ovlivnit nelze. Snaží se ovlivnit Mathonera pomocí psychoharfy z Dämeronu. Kosmický zvěd proto nařídí psiotronice průzkumné lodi, aby Anlythu uspala léky. Protože kodex Danakul stále platí, musí psiotronici tento rozkaz bez protestů splnit.

Anlythě se díky chytré argumentaci podaří přesvědčit psiotronika, že Algonkin-Yatta je pod psychickým vlivem. Stopy na skafandru jí umožní určit příčinu a vytvořit protilátku. Postříká jím Yattův obličej a ukončí tak jeho psychické zotročení. Spojení s Unnavo-Län však nebylo jen jednostranné, a tak se Mathoner dozvídá, že obsahuje extra-smysl, a proto je nutné ho Arkonidům vrátit. Vracejí se na místo své cesty, kde jim Unnavo-Län nařídil proplout Černou galaxií, a brzy se jim podaří zaměřit Atlan pomocí Úderu duší.

Král Atlantidy se nachází na tajné planetě Därtzin-O a zápasí se smrtí. Vědci Tiffiter a Woddock se ho snaží zachránit, ale situace vypadá čím dál hůř. Nakonec se velitel základny Kirngrän hlásí synovci. Chirmor Flog nařídí, aby byl Atlanův život zachráněn za každou cenu a co nejrychleji. Tuto rádiovou zprávu zachytí Psiotronik a Algonkin-Yatta získá úplný přehled o současné situaci. Odhodí plášť své vesmírné lodi a prohlásí, že je vyslancem Temného Oheimu, specialistou v oblasti medicíny a farmakologie. Tvrdí, že dokáže vyléčit i ty nejbeznadějnější případy. Protože je Kirngrän pod velkým tlakem, aby uspěl, dovolí vesmírné lodi přistát.

Nejprve je přivezen Woddock, ještě včera zdánlivě smrtelně nemocný. Anlytha si okamžitě uvědomí, že Miriake je pouze silně nachlazená. Po několika hodinách je vyléčen a nyní je jim umožněn vstup na ošetřovnu základny i s jejich vybavením. Ve vhodnou chvíli se Unnavo-Län podaří ovlivnit dva Hinaggery a uniknout. Algonkin-Yatta se je vydá hledat a brzy zjistí, že Län Kirngrän zotročil. Vystopuje velitele až do suterénu základny, pod nímž se nachází sídlo původních obyvatel Därtzin-O. Zde jsou oba přemoženi domorodci. Díky Anlythině zásahu a její paraschopnosti iluzí zvěd unikne; Kirngrän a Unnavo-Län jsou zabiti.

Atlan mezitím blouzní ve snu. Sám se vydává za arkonidského vojáka Gorota, který uvízl na Urrutě. Dostává se do několika nebezpečných situací, protože mu chybí jeho anděl strážný, který ho vždy varuje před hrozícím nebezpečím. Po několika dobrodružstvích zjistí, že jeho pravé jméno je Atlan a anděl strážný je jeho ztracený smysl navíc. Ve chvíli, kdy je Unnavo-Län zabit, hledá vědomí nový domov v Atlan, protože tento tvor je mu nejbližší. Po nějaké době může být vědomá složka mollegu přemístěna a Atlan může znovu plně fungovat. Výsledkem je rychlé zlepšení jeho stavu.

Algonkin-Yatta, Anlytha a král Atlantidy si dlouze vyměňují názory. Ukázalo se, že Atlan o něm slyšel už v Methanové válce, protože způsobil jistý rozruch na cestě za Křišťálovým princem (viz Atlan 275, Atlan 276, Atlan 289, Atlan 290). Protože blaf průzkumníků bude brzy prozrazen a on i průzkumná loď by už neměli šanci se nikde nepozorovaně objevit, pošle své nové přátele zpět na Zemi, aby podali zprávu Perrymu Rhodanovi. Dává jim také Zlaté rouno, protože Chirmor Flog by ho brzy nechal zničit.

Rozhovor přeruší vojáci, kteří si přišli pro Algonkina-Yatta a Anlythu. Křížový výslech nového velitele Jingäla nevede k uspokojivému výsledku, a tak jsou odvedeni do zvláštní místnosti. Dva kärnsizerové Troot a Morgy zde sestrojili speciální stroj času. Používá se k vytváření šestidimenzionálních fotografií, které mohou cestovat zpět v čase. Oba sledují fotografie, aby zjistili, co se v posledních hodinách skutečně stalo. Během cesty skutečná Anlytha vrhne do časového běžce cívku magicky nabitých atomů zlata. To je oba pošle miliony let do minulosti, odkud se už nikdy nevrátí.

V důsledku toho Algonkin-Yatta a Anlythe uprchnou, zatímco Atlan zajistí odlákání pozornosti, kterou získá úplatkem. Průzkumné lodi se podaří odstartovat a uniknout, ale psiotronika je při tom vážně poškozena. Je pochybné, že se jim s ním podaří dosáhnout Terry.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Begegnung_in_der_Schwarzen_Galaxis« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)