Atlan 390 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 390
Název:Zázrak Atlantidy
(Das Wunder von Atlantis)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Král Atlantidy / Invaze Kroloců
« AT 389 • chronologicky • AT 391 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Hodina porážky - a hodina vítězství

Bitva o pevnost probíhá s velkými ztrátami na obou stranách. Stovky Kroloků padnou za oběť četným nástrahám, ale Arachnoidé okamžitě nahradí padlé novými vojáky. Obránci jsou nuceni ustupovat dál a dál, až jsou soustředěni pouze kolem hlavní pyramidy - početní převaha je zdrcující. Tagger Blyhs si uvědomí, že jeho vojáci vyhráli válku, a vstoupí do boje se svým Spaccahem a přes reproduktory oznámí, že bitva skončila. Pthoriané zastaví obranu a vrchní velitel přistane před pevností. Rychle najde Thalii a Sigurda, nejvýše postaveného na fragmentu světa. Zajme je a požaduje naprostou podřízenost. Obě Odinovy děti nemají na výběr, musí souhlasit. Zatímco jsou odváděni, Tagger Blyhs se stáhne na hlavní krolocijskou základnu na pláních Kalmlechu.

Sotva odjede, stane se něco, co nikdo nečekal: Objeví se GOL'DHOR, zlatá hvězdná loď s Atlanem na palubě. Okamžitě se na loď mágů vrhnou stovky Spaccahů, ale jakmile se dostanou do dosahu štítu, explodují. To dodá poraženým Pthorianům novou odvahu a boje se okamžitě rozhoří znovu. Již po krátké době se v oblasti pevnosti nenachází žádný bojující Kroloc. Poté se vydají k Velké bariéře Oth, kam jsou dopraveni Copasallior a Koratzo. Mágové se mezi sebou koordinují a snaží se útočníky co nejvíce ovlivnit, aby se již nemohli soustředit na boj. Pak se let GOL'DHOR vrátí zpět do pevnosti. Znovu a znovu je loď napadána impulzy Spaccah, ale téměř vždy to končí zničením létajících disků.

Zpráva o Atlantově návratu se šíří stejně rychle jako informace, že se karta v bitvě o Pthor obrátila. Všude dochází k útokům na útočníky ze strany Pthorianů, kteří jsou již považováni za poražené. Susiru je jedním z nich. Kdysi byl vůdcem pirátské skupiny, která se plavila po Deštné řece na lodi ENZYRA, a jako jediný přežil útok Kroloců. Vyhledá domorodý kmen a přemluví ho, aby společně zaútočili na základnu Kroloců, která se nachází poblíž. Společně s lovci obklíčí základnu a začnou arachnoidy likvidovat ze zálohy. Se svými foukačkami, praky a šípy jsou téměř neslyšní a nikdo nepozná, odkud střela přilétá. Mezi Kroloky brzy vypukne panika, střílejí po všem, co považují za nebezpečné, ale trefí se jen náhodou. Po několika hodinách jsou všichni Kroloci zlikvidováni, Susiru a jeho noví společníci si pomáhají zásobami a zejména energetickými kopími nepřátel. Nemají však zájem vzdát se svého starého života - od nynějška budou pokračovat ve svém pirátském životě.

Zatímco Razamon hlídkuje s GOL'DHORem na Pthoru a ničí nepřátelské Spaccahy, kdekoli na ně narazí, Atlan, Heimdall, Sigurd, Balduur, Sator Synk a Binoos chodí od města k městu s dosud nepoškozenými Zugory i zajatými Spaccahy, aby i tam vyhnali nepřítele. Nejprve osvobodí Donkmoon, pak následují Zbahn a Zbohr a nakonec se zaměří na hlavní základnu útočníků na planině Kalmlech. Blyhs tam mezitím shromáždil zbytky své kdysi hrdé armády. Z někdejších 8000 Spaccahů jich nezbylo ani 2000, a i ti se plni pohrdání vrhají na Pthoriany - většina z nich shoří v ochranném štítu GOL'DHORu. Nakonec Atlan ukončí masakr tím, že nechá Taggera Blyha zajmout. Vrchní velitel útočníků je nucen uznat porážku, poté je jim umožněn volný průchod. Atlan si však od něj vynutí dva sliby, za které musí ručit čestným slovem: Kroloci už nikdy nesmí vstoupit na Pthor ani ho ohrozit a veškeré nepřátelství vůči Eripanům musí být okamžitě zastaveno. Tyto podmínky musí předat Pemaru Gaynovi, nejvyššímu vojevůdci; Blyhs dá své slovo a ihned následuje ústup.

Když si obránci Pthoru odpočinou, navštíví Binoos Heimdalla v jeho kajutě. Nabídne Odinovu synovi, že dá Atlantovi parraxyntové kousky, které Gordys nedávno našel poblíž Heimdallova Lettra. Jeho sbírka je totiž mnohonásobně větší, takže není možné, aby ji někdy překonala Heimdallova dřívější sbírka. Odinův nejstarší syn souhlasí, čímž zřejmě navždy zakope válečnou sekeru mezi ním a Gordysovými.

O několik dní později vyšle Atlan Razamona a Balduura s GOL'DHORem, aby ověřili, že Kroloci dodrželi svůj slib a skutečně stáhli své síly z blízkosti Eripeanské mýtiny.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Wunder_von_Atlantis« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!