Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 441
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 441
Název:Snílek z Othu
(Die Träumer von Oth)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Černý šok
« AT 440 • chronologicky • AT 442 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
V zajetí kouzla míru

Atlan je odveden do Velkého uzlu, aby se spojil s mágy a požadoval jejich kapitulaci. Trugen mu předtím ukáže Orxeyana téměř umučeného k smrti, aby zdůraznil, co Razamona a Kennona čeká, pokud neuspějí. Smíří se se svým osudem a před magickým uzlem žádá, aby ho, krále Atlantidy, pustili dovnitř. K jeho úžasu se průchod skutečně otevře a mág počasí Breckonzorpf ho doprovodí dimenzionálním tunelem do nitra uzlu.

Atlan si rychle uvědomí, že něco není v pořádku. Obvykle zlobivý mág počasí se chová jako zbožný beránek, dává pozor, aby při chůzi nešlápli na žádný hmyz, a nakonec odmítne použít hromový vozík, protože se na něj připletl malý pavouk. Nakonec toho má arkonid dost a vydá se po svahu u řetězu tronxů nahoru ke Koratzovi.

Když hlasového mága najde napůl vyhladovělého a téměř zhrouceného, odvede ho do své ložnice a nechá ho odpočívat. Další den navštíví Querlla, Opkula, Haswahu a Antharii; opět stejný obrázek. Jsou vyhublí, vyčerpaní a mají proměněný vzhled. Uvádějí, že všichni mágové nyní přijali za svůj všeobjímající mír. Žádný živý tvor, ani ten nejmenší, nesmí být zabit nebo dokonce negativně ovlivněn ve svém vývoji. Po jednom dni se Koratzovi vrátí síla, ale ani Atlan ho nedokáže vrátit do reality. Proto opustí řetěz Tronx a trvá na tom, že ho nikdo nebude doprovázet.

Po krátké době si všimne, že i větší zvířata jsou postižena tímto podivným klidem. Různé yassely se doslova vystrkují jako koně, jen jeden se chová hrdě a sebevědomě. Proto si ho vybere, pojmenuje ho Stewball a odjede na něm do Crallionu, aby si promluvil se světovým mágem. Dokud však zůstává v řetězci Tronx, je pod stálým dohledem místních rebelů, dokud si to hlasitě nezakáže. Na další cestě se všude objevuje stejný obrázek: mágové i zvířata jsou naprosto poddajní a mírumilovní. Takové samotáře vůbec nezná!

Když chce přejít přes most z křišťálových vláken, který postavil Wa v Karsionu, Stewball zůstane pozadu. Snadno si však najde jiného koně a cválá s ním opuštěnými Temnými údolími. Uprostřed jízdy je napaden obrovskou lví šelmou, odtržen od svého jha a pohřben pod útočníkovým tělem. Když se snaží zbavit břemene, náhle před ním stojí Copasallior. Vedoucí mágů je přesvědčen, že zabil Durdona, člena Parlzasselovy zvířecí rodiny. Pouze důkladné vyšetřování prokáže Atlantovu nevinu. I Copasallior je nakažen podivným všeobjímajícím klidem; ani když ho kousne morrig, nereaguje intuitivně na obranu.

Světový mág odvede Atlan do Crallionu, kam rychle dorazí všichni ostatní mágové. Požadují, aby Arkonidé také přijali jejich mír jako způsob života a rozšířili ho po celém Pthoru. Atlan souhlasí, ale mágové okamžitě poznají, že lže. Koratzo a Copasallior ho proto odvedou do jeskyně, kde jsou již uvězněni Koy, Kolphyr a Fenriswolf, aby ho mágové nemohli lynčovat. Tam se král Atlantidy dozvídá, že za současné podmínky je zodpovědný stroj vyvinutý dimenzionálním vědcem a upravený Islarem. Když na něm Kolphyr opraví některá nastavení, synovec Chirmor Flog, kterého v něm choval, se náhle probudí z kómatu. Objeví se také Koratzo, Copasallior a Glyndiszorn, tři nejmocnější ze země mágů. Jejich proměněný vzhled je pryč, ale jsou opět negativně naladění a panovační. Pouze synovec, kterému byly navráceny jeho schopnosti, je může udržet na uzdě. Do dvou dnů musí vyvinout zařízení, které udrží Chirmora Floga naživu a zásobí ho vším, co potřebuje, a umožní Atlan vytáhnout z bariéry. Synovec má totiž vlastní plány - od nynějška už přece není pod vlivem Temného Oheje. Proto posílá Atana zpět do Duuhl Larx se zprávou a pozdravy z Kruhu věčného života.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Träumer_von_Oth« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)