Atlan 440 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 440
Název:Černý šok
(Der Schwarzschock)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Černý šok
« AT 439 • chronologicky • AT 441 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Zlo v zemi mágů

Nevyléčitelně nemocný synovec Chirmor Flog byl přivezen do Pthoru, protože mágové mu mohli zachránit život. Jsou však stále chráněni Velkým uzlem Glyndiszornu a Scuddamorům jsou nedotknutelní. Ještě než s nimi může začít vyjednávat, vydají se Koratzo a Copasallior do pevnosti a přivedou k nim synovce. Po položení několika falešných stop se dostanou na jedno z mála míst, kde je tajná spojovací chodba do bariéry. Jsou však opatrní, a aby se v zemi mágů vyhnuli nepříjemným překvapením, nechávají jeho dopravní prostředek, jakousi plnou protézu, mimo uzel.

Ale to nestačilo, protože synovec je sám zbraní proti mágům. Po příjezdu do bariéry upadne Flog do kómatu a vyzařuje veškerou negativní energii, kterou byl nabitý před cestou do Pthoru. Koratzo a Copasallior jsou chráněni svými magickými bariérami, ale ze všech mágů, kteří jimi nebyli, se v mžiku stanou černí mágové toužící po moci. Dokládá to hned další teleportace na okraj řetězce Tronx. Koratzův nejlepší přítel, neškodný Querllo, si chce vydobýt stále se rozšiřující sféru moci a jinak beznadějně zamilovaná hlasová mágyně Antharia se ho dokonce pokusí zabít.

Nakonec se stáhnou do jeskyně, kam se stáhli bubeník Koy a Kolphyr s vlkem Fenrisem. Zde vyloží synovce a rychle se vydají do Gnordenu, kde se zdržuje mág uzlu Glyndiszorn. Vzducholoď ORSAPAYA je centrem, ze kterého je řízen Velký uzel. Ti dva mu řeknou, že na něj brzy přijde zaútočit mnoho mágů, protože magický uzel jim brání šířit svou touhu po moci po celém Pthoru. Když se k nim připojí Parlzassel, který také zůstal imunní, začíná první útok. Je to Kolviss, snový mág. Společnými silami se jim podaří medúzu zahnat, přičemž zvířecí mág sežene několik dravých vlaštovek, které potížistu zaplaší. Ale to byl jen začátek, po celé bariéře si mágové uvědomili, že na Glorda je třeba zaútočit.

Například v řetězci Tronx, kde si dříve mírumilovní rebelové nejvíce uvědomují svou moc. Opkul je první, kdo toho využívá, protože mnozí další chtějí, aby jim řekl, co se děje v určitých oblastech. Za své služby se nechává odměňovat stále drzejšími protislužbami, a protože ho ostatní rebelové (nepozorovaně) podporují, dokáže dokonce vítězně odrazit útok Breckonzorpfa a Kolvisse. Povstalci se již považují za budoucí vládce Pthoru, protože jsou zvyklí pracovat v týmu, což znásobuje jejich sílu. Díky tomu jsou silnější než kterýkoli jednotlivý protivník a ostatní vždy pracovali sami.

Aniž by se koordinovali, všichni mágové se postupně shromáždili před Gnordem. Nakonec zaútočí a rozpoutá se zoufalá bitva. Slabší mágy Koratzo rychle omráčí a poté je Kopasallior odhodí do vzdáleného údolí. Parlzassel mezitím zajišťuje, že mnoho mágů je zraněno Yassely a dalšími horaly a tahouny. Když Koratzo zjistí, že 27 rebelů jedná ve shodě, uvědomí si, že někdo chybí. Je to Islar, který také zůstal imunní a je s Koyem a Kolphyrem. Bera sestrojil stroj, který přečerpává veškerou negativní energii zpět do synovce. Díky Islarovi se to také podaří a během pouhých dvou vteřin jsou všichni tvorové v bariéře opět v klidu.

Na oslavě míru mágové jen společně sedí a víceméně mlčky se usmívají. Když nebezpečný predátor místo útoku svou oběť jen olizuje a dovádí s ní, Kolphyr si jako jeden z mála uvědomí, že něco není v pořádku. Život v bariéře se příliš změnil k lepšímu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Schwarzschock« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!