Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 439
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 439
Název:Sraz na Atlanitis
(Treffpunkt Atlantis)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Král Atlantidy / Atlan se vrací na Pthor
« AT 438 • chronologicky • AT 440 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Král se vrací zpět

Od chvíle, kdy Pthor bez varování opustil svou pozici na území Marantronu a vydal se na cestu s nejistým cílem, panuje ve Scuddamorech podrážděná nálada. Zejména velitel Atzbäll postupně projevuje neurotické chování a podle toho neurvale reaguje, když mu tři synové Ódina navrhnou, aby se Zugorem opustil Pthor a prozkoumal okolí. Pošle je znovu pryč a místo toho nechá svého zástupce Tährna, aby použil loď s varhanami, aby se zorientoval v situaci poté, co se fragment světa nečekaně a násilně zastavil. Vrací se s nejhorší možnou zprávou: Pthor je nyní na nepřátelském území Rghulů!

Na samotném Pthoru byl cítit pouze rozjezd a nyní i zastavení dimenzionálního výtahu. Většina živých bytostí, které se nepodřídily okupantům, byla nyní vzata do vazby a má být odvezena spolu se spícími vězni. Všichni ostatní se z nutnosti drží při zemi. S výjimkou Orxeyana Abrama Lexe, který se stal opilcem poté, co mu Kroloci vyvraždili rodinu. Opilý do němoty sotva unikne požáru ve své oblíbené krčmě a po několika hodinách se ocitne před Orxeyou. Tam se setká s Grizzardem, jedním z mála tvorů, kteří trpí víc než on. Zmrzačený muž v porquetorské zbroji se nechá doprovázet opilcem, který tak znovu nachází smysl svého života. Jakmile se Lexis dostane do pevnosti, může doprovázet tři Odinovy syny na průzkumný let mimo trezor. Tísnivá záře hvězd Černé galaxie ho však přivádí do ještě větší deprese.

Atlan, Axton-Kennon a Razamon jsou stále na palubě HARSCHIERU. Nepodaří se jim přesvědčit velitele Kenzona, že cestují jménem Duuhl Larx, a jsou zavřeni do cely. Brzy je následuje Truge Cultran, který toto rozhodnutí zpochybnil. Společně se jim podaří uniknout z cely a dostat se do únikového modulu. To je jejich štěstí, protože HARSCHIER od té doby dostal rozkaz letět na Pthor a zapletl se do vesmírné bitvy mezi Trugenem a Scuddamorenem. Duuhl Larx se už dávno dozvěděl, že se fragment světa objevil na jeho území, a objednal tam flotilu 200 varhanních lodí. Přitom je HARSCHIER rozstřílen na padrť a únikový modul se ukáže být jednou z mála bezpečných oblastí hvězdné lodi. Po nějaké době se čtyřem společníkům podaří uvolnit únikový modul z vraku a chtějí přistát na Pthoru. Jsou však zachyceni vlečným paprskem a odvedeni na MARSAPIEN. To je vlajková loď Synovce, který je zprvu nadšený, že se znovu setkal se svým špehem Razamonem. Jeho Gersa-Predogg Zwalltorg však rozptýlí pochybnosti a nechá Sigurda přiletět z Pthoru, který musel být mezitím vyčištěn od Scuddamorů. Ódinův syn obviní Atana, že je spolu se svými přáteli zodpovědný za to, že Pthor již nefunguje ve smyslu Temného Oheje.

Duuhl Larx reaguje jinak, než se očekávalo. Nechá Atana přivést zpět na Pthor, kde má navázat kontakt s mágy. Razamon a Kennon zůstávají vězni synovce a budou zabiti, pokud král Atlantidy neuspěje.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Treffpunkt_Atlantis« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)