Atlan 442 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 442
Název:Invaze z nicoty
(Invasion aus dem Nichts)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Černý šok
« AT 441 • chronologicky • AT 443 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Strašidelný nájezd na Pthor

Pthor je nyní obsazen Trugeny, ale to orxeyskému Sator Synkovi nevadí; on a jeho 13 robotických partyzánů se pustí do každého okupanta. V současné době probíhá proces osvobozování Strážného oka. Nejprve je zajat trugianský voják Brarl-Esh, který má být vyslechnut. V tu chvíli se však Sator Synk náhle změní. Ptá se svých partyzánů, zda jsou nositeli skutečného života, a s proměněným pohledem hledí do nicoty. Po nějaké době se vrátí do normálního stavu a sám vejde do centrální kopule. Ale místo toho, aby nepřítele vyslechl, prozradí své roboty Trugenovi. Někteří z nich se však také čas od času stanou stejně nenormální jako on a mezi okupanty vypuknou boje. Díky tomu partyzáni poměrně rychle osvobodí Synka z Marl-Ofr-Jatovy moci a odvedou ho do Wolterhavenu.

Téměř všude na fragmentu světa dochází k podobným jevům; obyvatelé Pthoru nebo Trugenu se stanou apatickými, pak se jejich chování zcela změní a na krátkou dobu se opět stanou normálními, dokud se vše neopakuje. Duuhl Larx má podezření, že jsou za to zodpovědní mágové, a proto nechá ihned zajmout Atana poté, co ho přiveze zpět na MARSAPII. Podle jeho názoru k tomu mágy podnítil král Atlantidy. Proto je spolu s Kennonem a Razamonem odveden do přechodové komory, kde mají být popraveni. V poslední chvíli posel hlásí, že se Pthor nečekaně dal do pohybu a vzdaluje se od území Rghulů. Poprava je prozatím odložena a synovec nařídí všem Trugenům, kteří ještě nejsou postiženi podivnou nemocí, aby okamžitě opustili dimenzionální výtah.

Jediná osoba, která ví, co se přesně děje, je Leenia. Zjistí, že v každém postiženém stvoření se skrývá odtělesněná bytost z kolektivu vyšších světů, která se již nemůže dostat ven. Je schopna osvobodit svůj druh, ale trvá to dlouho a jsou jich tisíce a přibývají. Na své záchranné misi se dostane i do města robotů, kde se mezitím dějí dramatické věci. Pan Soltzamen, který organizoval robotické partyzány pro Sator Synk, nechal vyjmout mozek z Orxeyanova těla a analyzovat ho. Přestože operace byla provedena velmi opatrně, Synkova životní energie viditelně slábne. Leenia osvobodí odděleného muže od mozku a posílí Synkovu vůli k životu. Poté roboti dokončí vyšetření a vrátí mozek do jeho těla. Protože by se Synk pravděpodobně zbláznil, dostane mechanický hypnoblok, díky kterému vnímá roboty jako organické bytosti. Léčba však funguje až příliš dobře a od té doby buď vidí v každém technologickém výdobytku biologickou bytost, nebo ji ignoruje. S novou energií se nejprve vydává do pevnosti Grool, aby získal Caidona-Rova jako spolubojovníka. I on je však postižen podivnou nemocí, a tak ho opět opustí.

Nakonec Leenia zjistí, proč její druh přišel na Pthor. Kdysi dávno žili Lunové v Temném kraji, dokud s nimi Pánové pevnosti nebojovali a téměř je nevyhubili. Přeživší se oduševnili do entity Blue Ray, která našla nový domov v jiné rovině existence. Před Exodem vybudovali pod zříceninou v údolí Emmorko agregát, který by je v případě neúspěchu jejich pokusu doprovodil zpět na Pthor. Tyto agregáty byly aktivovány, když byl uveden do provozu stroj sestrojený Kolphyrem a vylepšený Islarem, aby osvobodil mágy od následků Černého šoku. Vytvořil se vír, který beztělesní rádi využili, aby se dostali na Pthor, kde uvízli v tělech jiných živých bytostí.

Leenia se proto teleportuje do Velké bariéry Othu, aby zničila zařízení, které je zodpovědné za katastrofu v jeskyni poblíž soutěsky Skleněných skal. Pak se vrací do údolí Emmorko. Protože všichni postižení stejně odešli do Temného kraje, přicházejí jeden po druhém před zříceninu hradu. Leenia sebere všechny síly, aby osvobodila své příbuzné.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Invasion_aus_dem_Nichts« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál