Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 443
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 443
Název:Úděl beztělných
(Das Urteil der Körperlosen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Černý šok
« AT 442 • chronologicky • AT 444 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Mágové z Othu se připravují k útoku

Poté, co Leenia zničí zařízení používané k neutralizaci účinků černého šoku, přitažlivost, která láká odtělesněné z vyšších světů na Pthor, ustane. Několik tisíc z nich je již zde a je uvězněno v myslích Pthorianů, Spáčů nebo Trugenů. Téměř všichni zabloudili do Temného kraje a shromáždili se před zříceninou hradu v údolí Emmorko. Leenia nyní začíná osvobozovat vězně, ale sama nemůže všechno zvládnout. Proto žádá ty, které osvobodila, aby jí pomáhali, dokud to půjde, v bolestivém záření, které jako by obklopovalo fragment světa. Tak se jim vlastně podaří poslat ji zpět do její roviny existence. Jakmile jsou masy osvobozeny, Leenia je má následovat, ale odmítá poslechnout. Jednak je tu ještě několik roztroušených nehmotných a jednak chce udělat vše, co je v jejích silách, aby pomohla Atlanťanům v boji proti zlým silám. Okamžitě se vydává osvobodit poslední rozptýlené, mezi nimiž jsou Caidon-Rov a Balduur.

V Orxeji se koná velká oslava u příležitosti odchodu Trugena, na níž nový Váha, Braker Hoyt, pronese poloopilý projev, v němž mimo jiné lituje nepřítomnosti svého dosavadního důvěrného nepřítele, Satora Synka. Gandel Gars se mu kvůli tomu posmívá, dokud nedojde k pořádné rvačce, a po usmíření se Hoyt rozhodne vyhledat Synka. Připojí se k němu Gandel a osm dalších Orxeyanů na yaslech a vyrazí na pláně Kalmlech.

Sator Synk a jeho robotičtí partyzáni jsou skutečně na místě, poté co jejich Zugory havarovaly. Hrdina Pthor má stále hypnoblok, který mu brání rozpoznat stroje a roboty jako takové. Jen někdy mu jeho podvědomí dává najevo, že něco není v pořádku, ale vždy to odsouvá na později. Synk se vydává na lov kyblíkářů, jak Trugenům říká, a brzy najde i jejich stopy. Když se jim jde se svou družinou postavit, zaútočí na ně drak. Musí to být poslední pozůstatek hord noci, o nichž se myslelo, že vyhynuly po srážce Pthora s ARMOSTUZEM. Synkovi se s pomocí meče a notné dávky štěstí podaří netvora vlastnoručně zneškodnit a sotva je obluda mrtvá, dorazí i Hoyt se svými společníky.

Hrdina Pthor je samozřejmě okamžitě prohlášen za drakobijce a během následného kolotoče se ukáže, že už není psychicky normální. Diglfonkovi a Gykogsbeedenovi nezbývá nic jiného než hypnoblok odstranit, a to skutečně bez dalších vážných následků pro něj. Odmítne však své nové společníky vést a pošle je zpět do Orxeye, než se vydá k pevnosti.

Kolphyr a bubeník Koy si mezitím všimli, že Velký uzel, kterým mágové uzavřeli Velkou bariéru Othu před okolním světem, zmizel. To nevěstí nic dobrého, a tak se spolu s Fenrirem a Chirmorem Flogem vydají na cestu do pevnosti. U jednoho z bunkrů na okraji Silnice mocných jsou přepadeni a zajati loupežníky, ale podaří se jim to zvrátit. Ve skryté místnosti objeví dva nakažené lidi, které osvobodí. Pak se však situace opět obrátí a Wolth, Kessan a Jalb na ně míří zbraní. Než je zastřelí, Leenia se zhmotní, odzbrojí je a všechny tři zažene. Poté osvobodí poslední dva vyděděnce, ale do své roviny existence se nevrátí. Trest je okamžitý: je vyloučena z kolektivu Vyšších světů a rychle ztrácí téměř všechny nadpřirozené schopnosti, které dříve měla. Připojí se ke Koyovi a Kolphyrovi.

Cestou do pevnosti se setkávají se Sátorem Synkem a jeho robotickými partyzány. Společně se rozhodnou vyhledat Odinovy syny a získat je do boje proti očekávaným dalším okupantům.

Mezitím jsou Atlan, Razamon a Kennon odvezeni do Cagendaru na lodi MARSAPIEN jako vězni synovce Duuhl Larxe.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Urteil_der_Körperlosen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)