Atlan 408 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 408
Název:Mistr snílek
(Der Meisterträumer)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 407 • chronologicky • AT 409 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Vzpoura zotročených začíná

Atlan a Thalia jsou stále uvězněni ve snovém světě scénáře Puer a v současné době jsou v rukou Keschmala Schada, správce Äleasu (který není ničím jiným než krycí identitou mistra snílka Länertha). Pomocí chytrých psychologických triků se snaží získat Atlantovy znalosti, ale nikam se nedostane. Rozhodne se tedy opět trochu změnit scénář a plně se do něj zapojit.

Cestují zpět do Aeleasu velkým kontinentálním vlakem. Aby vyprovokoval Atlan, nechá Schado nejbližšího strážce bunkru napadnout Rehn-Phi. Když se tam dostanou, je bunkr opuštěný a celá věc působí zlověstně. Atlan a Thalia spolu s Banjarem a Päärem prozkoumávají opuštěnou budovu. Kamkoli se vydají, nenajdou žádnou živou bytost. I vojáci, kteří se podílejí na pátrání, viditelně ztrácejí nervy a přidávají se k nim. Když podávají zprávu, Schado ztrácí klid; mistr snílek ztrácí kontrolu nad snovým světem, který navrhl a ovládá. Po útoku mořských nestvůr se před Atlanem náhle objeví tisíce ozbrojených Arkonidů a pozdraví nic netušícího křišťálového prince.

V tu chvíli se Länerth rozhodne opustit svou existenci jako Keschmal Schado a vrátit se do reality. Ale už nemůže opustit scénář Puer. Ten je nyní zcela pod kontrolou Atlanova mimosmyslového vnímání a informace o tom, co se stalo, pomalu dostává i král Atlantidy. Obyvatelé Rehn-Phis byli přeneseni do jiné roviny existence (ať už tyto pojmy znamenají cokoli) příbuznou frontou Druufů. Nyní se konečně Atlan a Thalia dostanou z tohoto snového světa, zatímco Länerth/Schado zůstává uvězněn uvnitř.

V realitě Střední pevnosti se Atlan a Odinova dcera probudí a osvobodí se ze svých světelných kajut. Dostanou se do řídicího prostoru, kde Länerth ve spánku sestavuje nové projektory, které umožní, aby scénáře Mistrů snílků fungovaly bez přímého napojení na vězně. Doufá, že se mu díky tomu ještě podaří převzít kontrolu. Způsobí však pravý opak - všichni vězni se jeden po druhém probudí.

Když si toho velitel Yärling všimne, vyhlásí poplach ve Střední pevnosti. Dá Jardovi a ostatním Mistrům snílkům pokyn, aby vyrazili proti Länerthovi, ale každý, kdo se dostane do dosahu jeho projektorů, změní stranu. Brzy se pevnost začne podobat blázinci a Yärling je nucen požádat o pomoc hlavního vědce Vnitřní pevnosti Quärnta. Do Střední pevnosti je proto vysláno mnoho vojáků a robotů, kde se rozpoutá nelítostná bitva.

Atlan si uvědomí, že se útočníkům nepodaří vzdorovat, a odlétá s Thalií, Velkou plejádou a zajatým Ärgetzosem na varhanní lodi SKEILAS. Krátce po startu bývalí vězni aktivují autodestrukční systém.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Meisterträumer« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál