Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 495
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 495
Název:Ve znamení kočky Yuugh
(Im Zeichen der Yuugh-Katze)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 494 • chronologicky • AT 496 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2650
Podivné události na Pthoru

Nekonečné procesí Technosu ke kráteru ve středu Kalmlechovy roviny se už dávno změnilo v masovou migraci. Na Pthor přicházejí další a další bývalí služebníci Temného Oheimu ze všech koutů umělé duté planety, aby se připojili k průvodu odsouzených. Atlan a jeho spolubojovníci jsou tváří v tvář tomuto vývoji bezmocní. Králi Atlantidy zbývá jediná malá naděje: legenda praví, že ten, kdo shromáždí Parraxynte, se naučí poslední tajemství Pthora a stane se pánem neuvěřitelné moci. Othský mág Valschein sestavil menší objekt ještě před svou smrtí. Vznikla zlatá koule, kterou Atlan použil k osvobození Temného jádra Pthoru od ovládání mysli Temného Oheimu, a tím vůbec vyvolal migraci Technosu.

Zlatá koule je však pouze jedním ze dvou objektů, které Valschein vytvořil z parraxyntů. Druhý objekt však zdaleka není dokončen. Představuje se pouze jako členitý prstenec, který se pravděpodobně také má stát koulí. Kolem se volně povalují stovky parraxyntů a Atlan se marně snaží sestavit druhý objekt vlastní silou. Nakonec dokonce riskuje, že si oblékne oblek zkázy a nechá se jím podpírat. Valscheinův konec však ukazuje, že používání Zlatého rouna může být pro jeho nositele osudné.

Další vývoj začíná poměrně nenápadně a daleko od pevnosti FORT v masivu Taamberg. Mladý říční pirát Onte Derg, poslední přeživší ze svého kmene, se vydal za dávnou legendou k pramenům řeky Rain. V soutěsce se prý nacházejí pozůstatky dávné pirátské pevnosti a neuvěřitelně velký poklad. Onte Derg skutečně objeví zříceniny a poklad svých předků, ale zdá se, že Quorks patřící k pokladu jsou prokleté. Doslova se zmocní jeho těla a nutí ho hledat další a další Quorky. Poté ho hypnosugestivní síla Quorků donutí, aby je sbalil do košů a odnesl pryč. Má přinést bohatství minulých generací do FORTU. Cestou narazí na skupinu berserků vedenou nedůvěřivým Halyronem, který se nejprve pokusí Onte Derga okrást, ale pak sám podlehne kletbě Quorků. Když říční pirát a berserkeři překračují Středohoří, narazí na malého, zmrzačeného mága jménem Mal, který už dlouho žije v Taamberském masivu, zdá se, že je mírně psychicky narušený, a nedávno také propadl kouzlu Quorků.

Stejně jako Onte Derg, Halyron a Mal se fragmentují tisíce lidí po celém světě. Náhle objeví obrovské poklady Quorků, opustí vše, na čem jim dříve záleželo, a zdá se, že neznají důležitější úkol než odvézt kořist do pevnosti. Tam doručí Quorky do místnosti s pokladem v pyramidové lodi a probudí se jako z dlouhé noční můry. Sator Synk sleduje tento vývoj s rostoucími obavami; nemůže si pomoci, ale vzpomene si na starodávnou legendu, podle níž jednoho dne, až se všichni Quorkové shromáždí na jednom místě, ožije kočka Yuugh. Orxeyan netuší, co je Yuugh Cat ve skutečnosti zač, ale představuje si, že je to monstrum podobné tomu, které viděl před několika dny v kobkách Vymahačů, jen větší a hrozivější.

Leenia nečekaně obdrží zprávu od Kolektivu beztělesných ve vyšších světech. Beztělesní přiznávají, že v posledních měsících Leenii ublížili, a slibují, že přijdou včas na pomoc Pthorianům.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Im_Zeichen_der_Yuugh-Katze« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)