Atlan 496 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 496
Název:Hodina mágů
(Die Stunde des Magiers)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Král Atlantidy / Dutá planeta
« AT 495 • chronologicky • AT 497 »
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2650
Hrozí, že se probudí nová moc

Stále ještě nespočet Technosů ze všech koutů Duté planety pochoduje v nekonečných kolonách do středu Pthoru, aby se ponořili do kráteru Temného jádra. A stále mnoho Pthorianů podléhá kouzlu Quorků a tahá své poklady do pevnosti, aby vzkřísili kocoura Yuugha. Na druhou stranu Atlan musel svou práci na rekonstrukci druhého parraxyntského artefaktu předčasně ukončit, protože mu chybělo sedm dílků skládačky. Vznikl dutý stříbrný prsten s malou mezerou, jehož vnější reliéfní výzdoba znázorňovala historii Pthoru a dimenzionální výtahy.

Původně se v pevnosti objevil mág Copasallior, aby doručil svá kvorka. Světový mág však vycítí, že jedná pod vlivem magického kouzla, a vyhledá Atana. Přestože je artefakt stále neúplný, dokáže rozluštit většinu jeho nápisu. Podle toho nikdy neexistovala kočka Yuugh, ale nesčetné Quorky přinesl na Pthor v hotovém stavu tvůrce dimenzionálních výtahů. Mocný se chtěl oduševnit a jako první mezikrok rozdělil svou mentální substanci mezi duše Pthorů a mezi Kvorky. Parraxynt měl Pthorianům umožnit, aby si ve chvíli nouze přivolali svého pána jako zachránce, ale něco se pokazilo. Mocný se nikdy nestal superinteligencí, Temný Oheim dobyl dimenzionální výtahy a rozptýlil fragmenty Parraxyntu a asi 30 milionů Quorků po létajících ostrovech. V případě Quorků však stačí, aby se shromáždili na jednom místě a probudili negativní složky Mocného. Současný hypnotický nátlak, který nutí Pthoriany právě k tomu, vychází z Temného jádra Pthoru, které doufá, že v boji o nadvládu získá podporu temné strany Mocného. Copasallior se proto rozhodne vrhnout Quorky do prázdna. Jeho první pokusy teleportovat se s nimi však selžou.

Berserkové z Halyronu, mladý říční pirát Onte Derg a trpasličí mág Mal, stejně jako mnoho dalších Pthorianů, bloudí divočinou Pthoru pod nátlakem shromážděných kvorů. Onte Derg se snaží kouzlo zlomit všemi prostředky. Pokus použít drogy ke zlomení nutkání selže a skončí smrtí berserků. Mal přežije díky svým magickým schopnostem a je také schopen zachránit Onte Derga tím, že na říčního piráta přenese část své mentální energie. Nutkání přivést Quorky na FORT, aby se negativní vědomí Mocného mohla probudit, však zůstává. Zdá se však, že toto nutkání postupně slábne. Na planině Kalmlech se říční pirát a trpaslík přiblíží na několik kilometrů od kráteru. Mal si uvědomí, že nutkání pochází od něj, a zaútočí na Pthorovo temné jádro a Quorky, které má on a Onte v držení. Souboj končí zničením Quorků a konečnou neutralizací odnože Temného Oheimu. Mal se však v tomto boji natolik vyčerpá, že zemře. Než však jeho duch odletí, podaří se mágovi přenést obsah svého vědomí na mladého říčního piráta.

Mezitím se do Orxeye vrátil každodenní život; po četných bitvách v minulosti potřebuje město nového starostu, jehož titul je obecně "Váha Orxeye". O úřad se uchází neurvalý obchodník Braker Hoyt a obézní hostinský Gandel Gars. Gandel je již mnoho let zasnoubený se Sator Synk, což se hrdinovi Orxeye nelíbí. Poté, co Sator havaruje na Zugoru a vyžaduje hospitalizaci, je však unesen Gandel Gars do Orxeye a donucen se s ní oženit. Krátce nato je Sator Synk v nepřítomnosti zvolen za váhového představitele Orxeye.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Stunde_des_Magiers« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál