Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 480
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 480
Název:Vykonavatelé
(Die Vollstrecker)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / Temný strýc
« AT 479 • chronologicky • AT 481 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Setkání s otroky Temného Strýce

Poté, co se Sinclairovi Maroutovi Kennonovi, Satoru Synkovi, Bördovi a Ortugovi podařilo uniknout z kobek Rudých hávů, vydávají se rozluštit záhadu původu hubených mužů v rudých hábitech dlouhých až na zem. Ortuga, jehož duch je uvězněn v těle muže s buvolí hlavou, také doufá, že najde tabulku života, která je příčinou jeho strašlivé existence. Byl totiž po miliony let uvězněn jako vědomí a nyní se zhmotnil v těle biologicky nesmrtelného tvora. Netouží po ničem jiném než po tom, aby mohl konečně zemřít.

Cestou je malá skupina několikrát napadena obří kočkou Yuugh. Stopa červeného roucha vede ke zdroji života. Kennon a jeho společníci se od Grufthütera, prastarého technaře, dozvědí, že všichni technové jsou po dosažení 80 let posláni do Zdroje života v podsvětí Pthoru. V tomto plazmovém jezeře se rozpouštějí jejich těla a z něj se také vynořují noví Technosové, kteří během několika hodin dospívají do dospělosti, jsou vycvičeni a vyneseni na povrch. Ale od doby, kdy se Technos vrátil a ohlásil pád pánů FORTu i vládu Odinových synů, už Fontána života nevytváří nové Technosy, ale místo toho zaplavuje jeskynní labyrint podsvětí vychrtlými postavami v rudých hábitech.

Kennonovi a Ortugovi se podaří postoupit ke skutečnému zdroji. Tam najdou Desku života, kterou Ortuga hledal, a podaří se jim ji zničit. Ortuga skočí do plazmového jezera a tělo muže s buvolí hlavou se v něm rozpustí. Jeho vědomí však místo toho, aby nakonec zemřelo, letí se svým šíleným hostitelem mezi vesmíry.

Při Kennonově cestě zpět k Sator Synkovi a Bördovi, který zůstal se správcem krypty, dojde k bitce s kocourem Yuughem a několika vymahači. Specialista z USO překvapeně zjistí, že obří kočka útočí na červené roucho i na vetřelce. Kennon využije vzniklého chaosu k útěku a připojí se k Bordovi a Synkovi. Kennon, Synk a Bördo z posledních sil a za pomoci kočky Yuugh uniknou vysílačem do FORTU na povrchu dimenzionálního výtahu. Právě se vzpamatovali z bolesti způsobené distorzí a všude nacházejí spící Pthoriany, kteří se po několika minutách už také nemohou vyhnout nutkání spát.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Vollstrecker« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)