Atlan 479 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 479
Název:Zrození bestií
(Geburt der Bestien)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / Temný strýc
« AT 478 • chronologicky • AT 480 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
V jeskyních Sub-Pthoru

Ortuga je jednou z nesčetných inteligentních bytostí, jejichž vědomí Temný Oheim absorboval do svého kolektivu a uložil je do jednoho z Temných jader sluncí Černé galaxie. V roce 2650 ovládá Ortugu jediná myšlenka: chce se vymanit z kolektivu Temného Oheimu. Když dojde k druhé výměně vědomí mezi Grizzardem a Sinclairem Maroutem Kennonem, vidí svou šanci. Podaří se mu uniknout do Pthoru ve vleku Kennonova vědomí. Tam Ortuga zpočátku zpochybňuje Terranovo tělo. Pokus o převzetí Kennonova projekčního těla jako arkonidského dvorního úředníka Leba Axtona však selže. Na poslední chvíli se Ortugovi podaří vyhnout se tomu, aby byl vržen zpět do kolektivu Temného Oheimu. Místo toho se jeho duch zjevuje v těle přibližně 2 m vysokého, extrémně svalnatého a silně ochlupeného humanoida, jehož tělo je zakončeno svalnatou buvolí hlavou. Je to starý nepřítel Temného zlobra, který nakonec podlehl a byl odsouzen k věčnému životu. Osud muže s bizoní hlavou komplikuje skutečnost, že byl zazděn v malé komoře v podzemí Pthoru a připoután ke stěně kobky těžkými řetězy. Během tisíciletí věznění propadlo vědomí Buvolí hlavy šílenství. Šílenec a Ortuga neustále zápasí o nadvládu nad tělem, přičemž Ortuga má viditelně větší potíže udržet si převahu.

Kennonův duch se bez úhony vrátí do těla projekce. Během jeho duševní nepřítomnosti se mágové Pyghor a Resethe pokusili přeměnit jeho tělo na atraktivní, atletickou terranku. Proces léčení a přeměny ještě není dokončen, když se v bariéře Othu objeví tajemní hubení muži v červených hábitech dlouhých až na zem. Cizinci odvlekli všechny, na které v zemi mágů narazili, a uložili je ve velké jeskyni. Kromě mágů a Kennona sem patří i Sator Synk a Bördo. Trojice jako jediná přijde k jeskyni a opustí ji, která se změní v obrovský jeskynní systém. Zde náhodou osvobodí i Ortugu, který s nimi nejprve bojuje, ale brzy s nimi uzavře výhodné spojenectví. Společně prozkoumávají kobky a brzy si uvědomí krutou pravdu: zde se z různých Pthorianů nebo Pthorianských zvířat chovají nestvůry, které se později stávají hordami noci! V několika sálech probíhají jednotlivé kroky proměny, a když jsou nakonec hotovi, vynesou je rudé róby obrovskou antigravitační šachtou nahoru, kde se objeví uprostřed planiny Kalmlech, a tam jsou cvičeni k útoku.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Geburt_der_Bestien« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál