Atlan 478 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 478
Název:Noví nepřátelé
(Die neuen Feinde)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Král Atlantidy / Temný strýc
« AT 477 • chronologicky • AT 479 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2650
Panika na Pthoru

Sator Synk a Bördo se rozhlížejí po Velké bariéře Oth. Mělo by tu žít více než 200 mágů, ale oni nenajdou ani jednoho, dokonce ani v jejich příbytcích. Místo toho narazí na rudě oděné chrastící hubené postavy, které jako by omráčeně odnášely jednoho mága za druhým. Ti dva v tom vidí šanci, jak jednu z tajemných postav přemoci a vyslechnout, ale nic z toho není. Místo toho jsou sami omráčeni a odvedeni.

Balduur se mezitím vydává hledat cestu k Pthorově duši do kobek pod pevností. Fenrir ho doprovází a netrvá dlouho a i oni se setkají s rudými rouchy. Záhadné bytosti zde zabijí každého, koho potkají, a zaútočí i na Ódinova syna. Zpočátku se mu daří držet se na uzdě a postupovat dál, ale přicházejí další a další. Nakonec se musí vrátit a jen s obtížemi se probojuje zpět.

Mezitím se po celém Pthoru zdánlivě bezcílně pohybují početné proudy uprchlíků. Dochází k nepokojům a rabování. Panyxan, město Guurpelů v Zátoce dvojčat, je zcela zničeno. V Orxeji se nenávistný Genlis násilím zmocnil Zugoru a prchá do pevnosti Grool s několika mladými orxejskými ženami, které jediné je ochoten vzít s sebou. Ten je již nějakou dobu obléhán dalšími uprchlíky z oblasti, zejména z Krvavé džungle. Když se je Caidon-Rov pokusí přivést k rozumu, Genlis ho zastřelí a uprchlíci hromadně vtrhnou do pevnosti. Správce hradu však ještě není mrtvý; těžce zraněný se dostane do nejnižších sklepení Groolu a odpálí autodestrukční mechanismus, který jeho, Genlis a několik uprchlíků odnese na smrt a z Groolu se stane vyhořelá ruina.

Největší proud uprchlíků se však přesouvá do pevnosti FORT, kde lze s největší pravděpodobností doufat v bezpečí. Orxeyan Benkthan se vyhoupne do role jejich mluvčího a žádá, aby byl vpuštěn za Ódinovými syny. O to však nemají zájem, a tak dojde k ozbrojenému konfliktu. Teprve po porážce agitátorů Technosem a Dellosem se situace uklidní. Benkthan může vystoupit a předložit svůj návrh. To znamená, že legie by měla odletět do Lamuru a tam se bezpodmínečně podřídit synovci Thamum Gha. Na oplátku doufají v podporu proti novým hordám noci. Sigurd a Heimdall samozřejmě odmítnou; aby si ujasnili svůj postoj, odvedou Benkthana do boční pyramidy, kde je kormidelník Pthor buď již mrtvý, nebo právě umírá. Byl by jediným, kdo by mohl tento návrh uskutečnit.

Pak si oba Ódinovi synové vzpomenou na Pthorovu duši a vydají se po Balduurových stopách. Brzy se setkají se svým bratrem a společně znovu vstoupí do podsvětí. Duše, která se spojila s La'Mghorem, je však také buď mrtvá, nebo blízko smrti; ke kontaktu nedojde, ale místo toho se synové Odina setkají s Rudým havranem. I když bojují společně, je brzy beznadějný; zdá se, že za každým padlým následují dva noví útočníci. Najednou, jako na tajný signál, se rudobijci stáhnou a Odinovi synové spolu s Fenrirem se mohou vrátit do pevnosti.

Během této přestávky dorazí Lykaar a Braheva. Při přechodu Kalmlechské pláně je málem zabily nestvůry, než se jim díky zkvašenému jablečnému mýdlu podařilo uniknout. Přitom si všimli, že hubení chlapíci v červených hábitech drilují nestvůry nočních hord jako vojáci. Ačkoli před Odinovy syny nesmějí, jejich pozorování hlásí jiní. Zdá se, že oni sami jsou pro jednou na straně vítězů, protože zázračné mýdlo se ukáže jako nečekaná výhra. Koneckonců s jeho pomocí lze během několika hodin proměnit staré sešlé Yassely v mladá energická zvířata. Použili ho, aby ukradli Zugor jednomu obchodníkovi a vrátili se domů do Orxeye, kde pro ně začíná velký obchod.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_neuen_Feinde« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!