Atlan 477 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 477
Název:Nebezpečí z hlubin
(Gefahr aus der Tiefe)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Král Atlantidy / Temný strýc
« AT 476 • chronologicky • AT 478 »
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Nové Hordy noci se probouzejí

Braheva je provdaná za nejnepodnikavějšího ze všech Orxeyanů, Lykaara. Poté, co mu opět vynadá, se uchýlí do své oblíbené hospody, aby situaci probral se svými kumpány. Aby toho nebylo málo, je nejen špatný obchodník, ale ani rváč a tvrdý pijan, čehož jeho přítel Achar bezostyšně využívá. A tak se druhý den ráno probouzí jako majitel deseti sudů mýdla s vůní jablek, mezi nimiž je i vůz, který potřebuje opravit, a čtyři vyzáblé a sešlé yasely, a za to všechno v opilosti vyměnil "jen" veškerý svůj majetek. Braheva je z něj pochopitelně opět zklamaná. Ona však nadále stojí při něm a společně s týmem odjíždějí z Orxeye, aby mýdlo někde prodali.

Zchátralé předměstí Zbahnu se pro Lykaara zdá být ideálním místem, a tak se vydávají na východ po Cestě mocných. Když se setmí, postaví si stan na okraji Kalmlechské pláně, ale ze spánku nic není. Dlouhé prsty létajících mravenců na ně zuřivě útočí, dokud si neuvědomí důvod: Přilákala je intenzivní vůně mýdla. Aby je odehnali, zapálí oheň, jehož kouř vítr rozfouká přímo na vůz se sudy. Naneštěstí je do ohně vhozena i smrdutka; hmyz nyní prchá, ale zápach je nesnesitelný. Aby toho nebylo málo, přichází Sator Synk, který se ve Wolterhavenu nudil k smrti. Pomoc sukničkáře, který se už dlouho snaží dostat do kontaktu s Brahevou, tu však není žádoucí, a tak opět odjíždí se svým Zugorem.

Mýdlo s vůní jablek začalo žít vlastním životem, když se smíchalo s kouřem ze smrdutky, tělními tekutinami létajících mravenců a vodou na odstranění sazí, a vesele bublá. Oba nešťastní hochštapleři změní cíl své cesty na Donkmoon a pochodují přímo přes Kalmlechské pláně. Narážejí na stopy různých příšer, ale protože hordy noci se tu už mnoho měsíců nevyskytují, nepovažují to za znepokojující. Po nové změně názoru opět změní trasu, tentokrát do Velké bariéry Oth, kde jsou mágové považováni za ideální obchodní partnery.

Mezitím se v Domě světla Heimdall, Balduur a Sigurd rozčilují nad Bordovým pubertálně provokativním chováním, dokud jim Hugin a Munin nepřinesou zprávu. Okamžitě se vydají do pevnosti a cestou potkají Satora Synka. Pthorský hrdina učinil při svém letu nad Kalmlechem významný objev. Z kráteru o průměru jednoho kilometru se vynořují nové hordy noci! To se shoduje se zprávou Hugina a Munina a nevěstí to nic dobrého. Zatímco Bördo Sator se připojí k Synkovi s cílovou bariérou Oth, tři Odinovi synové se vydají do FORTRESS. Z dob okupace Ugarty se zachoval rádiový systém, kterým se lze skutečně dovolat a někoho varovat.

Ten někdo se jmenuje Genlis a je to starý, zlomyslný a zahořklý Orxeyan, který spolupracoval s okupanty. Jeho prostřednictvím je Orxeya rychle informována o blížící se katastrofě a díky chybné interpretaci a přehánění rychle vzniká panika. Obyvatelé opouštějí své město za úsvitu, většina z nich se obrací ke Zbahnu. Lykaar a Braheva na ně narazí a nemohou uvěřit, že by se Kalmlech měl hemžit nestvůrami, vždyť odtud právě přišli. Pak se zorientují v nalezených stopách a zjistí, že smrti unikli pravděpodobně jen náhodou. Chaos se stává dokonalým, když ze Zbahnu přicházejí Zugorové z Technosu, kteří chtějí hledat útočiště v Orxeji. Jen Braheva a Lykaar zůstávají klidní; pokračují do Zbahnu a odtud přes Donkmoon do pevnosti.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Gefahr_aus_der_Tiefe« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál