Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 387
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 387
Název:Pomsta mágů
(Die Rache des Magiers)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Invaze Kroloců
« AT 386 • chronologicky • AT 388 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Uvěznění v umělém světě

Na palubě lodi GOL'DHOR panují neskutečné podmínky. Vše se zdá být extrémně zpomalené, po několika minutách se opět objeví obvyklý časový interval. Atlan a Koratzo jsou schopni přemoci tři Kroloky, které vzali na palubu na Kornaku, a hlasový mág jim vysvětlí, že jsou to nosiče bomb. Tyto Kroloky byly přeměněny na organické bomby a nepochybně měly zničit GOL'DHOR.

Zlatá hvězdná loď přestane reagovat na svou posádku a vynoří se na povrchu planety, kde přistane na okraji bledého oceánu. Tři členové posádky a tři nosiče bomb jsou vyvedeni z lodi a okamžitě přijímají návštěvy. Na obrovském létajícím disku ve tvaru listu sedí několik humanoidních bestií a stařec zahalený do pláště s kapucí. Ukáže se, že je to Allersheim, nejnebezpečnější černý mág od smrti Kir Bana. V té době většina mágů přenesla část svých schopností na Copasalliora, který s nimi dokázal porazit Allersheim. Světový mág ho přivedl na planetu Korsel, kde Allersheim během mnoha tisíciletí vytvořil vlastní říši.

Koratzo a Copasallior zaútočí na Allersheima, ale nedokážou nad ním zvítězit a bitvu prohrají. Allersheim je stavební mág, který kdysi naučil Koratza základy hlasové magie a vytvořil GOL'DHOR. Když se dotkne zlaté kosmické lodi, okamžitě se promění z "půvabné kudlanky nábožné" v "černou kobylku". Nechá zajmout Atlan, dva mágy a tři nosiče bomb a odletí s nimi na svůj hrad MODRANLÖK, postavený na plovoucím ostrově. Zařízení je obrovské a vzniklo pouze díky Allersheimově schopnosti vytvářet hmotu z ničeho.

Jakmile se Allersheim ocitne na hradě, okamžitě se postará o tři pyrotechniky, které chce přeměnit podle svých představ. Ostatní tři vězni se mezitím mohou rozhlédnout po MODRANLÖKU, protože stavební mág dokáže zablokovat magické schopnosti Copasalliora a Koratza. Doprovází je a vede bestiář Slojuck.

Po několika hodinách dorazí do haly, kde žijí Nokturnálové. Jsou to magií nadaní rodáci z Korsela, kteří se utkali s Allersheimem a prohráli. Své schopnosti mohou rozvíjet pouze v noci a Allersheim se postará o to, aby v jejich obytném prostoru už nebyla tma. Jeden z nich, Darcal, čtveřici řekne, že z hradu vede tajný východ, kterým by se mohli dostat do GOL'DHORu. Když se jim pokusí říct, kde je vchod, je napaden a zabit jedním z mnoha opičích strážců. Pak začíná opravdový masakr strážných na nočních ptácích; Sluck a jeho tři svěřenci se nějakou dobu drží v chatrči a nakonec si Koratzo všimne, že v této síni je mírný štít proti Allersheimovým schopnostem. Dokáže použít jen zlomek své hlasové magie, ale stačí to k tomu, aby strážce zneškodnil.

Vyjdou ze sálu a dostanou se do věže, kde mág stavitel pilně přetváří naprosto vyděšené Kroloky podle svých představ. Při tom se dostane do transu, který způsobí, že přestane vnímat realitu. Koratzo tuší, že odpálí bomby, které promění polovinu hradu v trosky, a tak z místa činu utečou. Podaří se jim najít létající disk včas, aby mohli opustit MODRANLÖK, pak jsou nosiče bomb skutečně aktivovány. Allersheim při tom umírá.

Po několika hodinách jeho magické odkazy zhasnou, Koratzo a Copasallior získají zpět své schopnosti a GOL'DHOR se promění zpět ve zlatou kudlanku. Slojuck se vrací na MODRANLÖK, aby vyhledal přeživší a spolupracoval s nimi na nápravě zkázy. Atlan a jeho společníci se nalodí na hvězdnou loď, která je okamžitě vrátí na přistávací plošinu ve vesmírné pevnosti Cornac. Snarv je přivede k veliteli Pemaru Gaynovi a dozví se od něj, že Balduur a Razamon sem nikdy nedorazili. Údajně je přepadli piráti a od té doby o nich nikdo neslyšel. Nejspíš však utekli na mýtinu Eripaeanů. Aby se nezvaných hostů konečně zbavil, dá jim Pemar Gayn souřadnice mýtiny.

GOL'DHOR se tam vydá, ale padne do pasti. Souřadnice vedou přímo do Jamarikarského víru, smrtící zóny v Corsallophurském zátarasu, kde panují záhadné energetické a hyperenergetické efekty. S velkými obtížemi se jim podaří vymanévrovat podivuhodné vozidlo z tohoto víru a rozhodnou se vyhledat mýtinu na vlastní pěst.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Rache_des_Magiers« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)