Atlan 386 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 386
Název:Kosmická loď mágů
(Raumschiff der Magier)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Invaze Kroloců
« AT 385 • chronologicky • AT 387 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
GOL'DHOR se probouzí

Atlan se svými důvěrníky se snaží přijmout obranná opatření proti očekávanému útoku Kroloců. Především by rád osvobodil Razamona a Balduura, o nichž se podle informací, které získal od Pony, domnívá, že se nacházejí ve vesmírné pevnosti Hyrconia. Požádá kormidelníka Pthoru, aby připravil další kosmickou loď k brzkému startu, ale to už není nutné. BERSERKER se totiž objeví jako na zavolanou a přistane na svém starém místě v zahradách pevnosti. Na palubě je však pouze Fenrir a z úlomku kormidelníka, který byl na palubě, se dozvídají, že oba Pthoriané byli převezeni na Cornac.

Než stihne připravit BERSERKER k dalšímu letu, objeví se v pevnosti Copasallior a Koratzo. Oba mágové mu řeknou, že mají prostředek, jak je osvobodit, a odvedou ho k Velké bariéře Othu. Z Crallionu se vydají do soutěsky Palamandiro, přičemž Atlan musí jet na koni Saisja, protože jeho společníci ho tam nemohou dopravit svými dopravními prostředky.

Rokle Palamandiro je zabezpečena četnými magickými překážkami a pastmi, které je třeba pečlivě odstranit. Hned na začátku do tohoto scénáře náhodou vpadne Heix, nejbezvýznamnější ze všech mágů, který stále trpí následky schopností ukradených Budelou a jen stěží ovládá své četné schopnosti. Čirou náhodou zneškodní obtížnou past a pak zase zmizí, jako by tam nikdy nebyl. Světový mág a hlasový mág pokračují v cestě údolím plným pastí.

Když se všichni tři dostanou na skalní stěnu, Atlan se chytí do pasti. Neustále po něm šlehají malé blesky a před smrtí ho chrání jen Zlaté rouno. Pak je vyzvednut a odnesen skrz skály do dutiny naplněné vodou, ze které není cesty ven ani po dlouhém hledání. Koratzo a Copasallior mezitím bojují s pastmi, které se nyní všechny najednou aktivují. Jsou na ně vedeny četné magické útoky a některé z nich nesou nezaměnitelný podpis Allersheimu. V tomto kaňonu kdysi žil stavební mág, než byl za četné zločiny vypovězen. Koratzovi se nakonec podaří objevit slabé místo v systému pastí a vyhodí ho do vzduchu.

Dostanou se k Atlantovi a vstoupí s ním do jeskyně, kde se nachází zlatá průhledná vesmírná loď, která vypadá jako padesátimetrová kudlanka. Když se do ní Atlan chystá vstoupit, obdrží mentální zprávu, že GOL'DHOR, jak si vesmírná loď říká, už dlouho očekává jeho a jeho dva společníky. Nastoupí do podivného vozidla, které samo sebe popisuje jako "víc než stroj a živou bytost dohromady", a vydají se na Crallion, aby naložili zásoby a vybavení. Po krátké odbočce do pevnosti, kde od kormidelníka dostanou souřadnice Cornacu, se tam okamžitě vydají.

Před vesmírnou pevností jsou obklíčeni mnoha Spaccahy a nakonec napadeni. Loď zcela beze zbraní je však vybavena velmi silným štítem a prostě to odnese. Má také schopnost vyřadit nepřátelské zbraně z určité blízkosti. I když se Cornacovy silné energetické zbraně zaměří na hvězdnou loď, GOL'DHOR se dokáže udržet na uzdě. Hvězdná loď přistane na kornakské přistávací plošině a zatím vyčkává.

Pemar Gayn je Cornacův velitel, a tedy jeden z nejdůležitějších Kroloců vůbec. Dokáže odhadnout, odkud cizinci přicházejí a co tu chtějí. Dva vězni, kteří měli být osvobozeni, sem však nikdy nedorazili, protože se jim cestou podařilo uprchnout. Mnohem víc ho však znepokojuje přítomnost společníka, protože ukazuje, že existuje nepřítel, kterého Krolocové nemohou porazit. To je pro psychiku Kroloců téměř neúnosný stav, který je třeba okamžitě změnit. Pověřuje svého nejbližšího poradce Snarva, aby poslal pro tři nosiče bomb. S malou delegací jde před zlatou kosmickou loď a oproti svým zvyklostem zůstává zcela v pozadí. Jeden z nosičů bomb požaduje, aby obyvatelé vesmírné lodi pustili tři z nich na palubu a zahájili vyjednávání.

Atlan vycítí past, ale Koratzo si je jistý, že by uvnitř hvězdné lodi okamžitě poznal - v samotném korzalofúrském džemu zřejmě nepůsobí žádné magické síly -, kdyby hosté plánovali nepřátelský čin. Když dorazí tři nosiči bomb, uvědomí si jejich záměr. Jsou to živé bomby a mají vyhodit GOL'DHOR do povětří, ale Koratzo tomu dokáže zabránit a Pemar Gayn ničeho nedosáhne, když stiskne spoušť bomb. Po krátké době, během níž se zdá, že lidé uvnitř vesmírné lodi zůstávají nehybní, se průhledná loď zcela zprůhlední a zmizí.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Raumschiff_der_Magier« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!