Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 406
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 406
Název:Věčná karavana
(Die ewige Karawane)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Král Atlantidy / Průzkum Černé galaxie
« AT 405 • chronologicky • AT 407 »
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2650
Boj proti hradu šerosvitu

Na útěku před pronásledovateli se HORIET setkává s Věčnou karavanou, flotilou asi 3000 hvězdných lodí, která se pohybuje Černou galaxií, občas se nečekaně objeví a stejně rychle zmizí. Atlan a Thalia prozkoumají jednu z těchto sudovitých, 300 metrů dlouhých lodí a jsou napadeni zlověstným tvorem. Podaří se jim ho nalákat do pasti a uvěznit v místnosti, kde ho pak zabije mnoho robotů velikosti dlaně. Ti poté odstraňují způsobené škody, aniž by návštěvníkům odpovídali.

Atlan a Thalia jdou do řídicího centra a spojí se s Velkým strážcem. To je řídicí počítač lodi nebo spíše celé flotily řídí. Mimozemská bytost sabotuje lodě flotily již dlouhou dobu, ale teprve nyní byla dopadena a zabita. Velký strážce nabízí ochranu HORIET. Hordinal, jednotka složená ze stovek malých robotů, se s nimi vrací na loď s varhanami. Poté je Věčná karavana doprovodí do Stříbrného světa, kde jim již nehrozí nebezpečí. Pak záhadná flotila opět zmizí.

Když se blíží ke Stříbrnému světu, objeví kamenný hrad, před kterým přistanou. Než Horninal přistane na HORIET, Atlan zjistí, že na ně budou střílet maskovaná děla, a změní kurz. To jim zabrání v přímém zásahu, ale Bronniter-Vang může pouze přivést varhanní loď k nouzovému přistání. Sotva je posádka venku, zahyne při třech explozích. Ještě předtím Hordinal dokáže, že je nelapil úmyslně, když z hořící lodi vyzvedne Velkou plejádu. Poté je také připraven k odvozu do šrotu.

Atlan, Thalia a 30 Dellosů se potulují křišťálovým lesem a na odpočívadle je překvapí a okrade Krejoden. Podaří se jim je však sledovat až do jeskyně, kde najdou malé krejodské dítě Katelfe, které dospělí hlídají a uctívají jako boha. Podaří se jim získat zpět ukradené předměty a přesvědčit vůdce Krejodů Kerelkrejana, aby se jeho skupina připojila k Atlanťanům.

Společně nyní prozkoumají nejbližší okolí hradu a najdou několik vraků vesmírných lodí. Jeden z nich má stále neporušené odpalovací zařízení pro 6 raket krátkého doletu a Atlan je schopen pro něj po usilovné práci sestrojit řídicí systém. Pouze jedna ze šesti střel dosáhne svého cíle a zničí několik kluzáků, kterými jsou přeživší znovu a znovu pronásledováni. Po neshodách Krejodenovi opět opouštějí Atlantovu skupinu, ale poté jsou vystopováni a zabiti kluzákem.

Ze zbytků jiného vraku je Atlan schopen kanibalizovat a sestavit součástky pro loď i motor. Dellovi mu pomohou dostat plavidlo na rozbouřené moře. Zůstanou na břehu, zatímco král Atlantidy a Odinova dcera se pokusí zaútočit na hrad z moře. Během náročného vylodění loď ztroskotá a na pláži se proti nim postaví skupina domorodých rybářů, pravděpodobně spojenců obyvatel hradu. Mají jen primitivní zbraně a lze je usměrnit pomocí termálního blasteru. Na samotném hradě je však jen několik metrů silná kovová přepážka, která je pro ně nepřekonatelná. Teprve když hrad opustí jiný kluzák, mohou do něj vstoupit. Než se dostanou do vlastních místností hradu, musí se ubránit několika útočícím opravářským robotům. Tam je ochromí stínové bytosti.

Když se Atlan probere z bezvědomí, dozvídá se od Scuddamora Kärtela, že jsou odváženi do Breisterkähl-Fehru k dalšímu výslechu. Navíc po výbuchu HORIETA mohla tato elitní jednotka synovce, jehož příbuzní se vždy skrývají pod stínovým štítem, získat zpět bednu s 250 Ärgetzos, vyrobenou z žáruvzdorného materiálu. Ani toto malé vítězství není Arkonidům dopřáno.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Ewige_Karawane« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)