Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 340
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 340
Název:Planina válečníků
(Die Ebene der Krieger)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Spercoidové
« AT 339 • chronologicky • AT 341 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 2648
Expedice za hranice krypty

Razamon, Thalia a Kolphyr se spolu se zugorským Atlanem vydají prozkoumat planetu Loors, na které ztroskotal Pthor. Protože je již pozdě večer, přenocují v oblasti bývalého ledového pobřeží. Vzápětí jsou přepadeni dvěma Valjary, kteří se domnívají, že se někdo pokouší zabrat jejich nové osídlení. Po několika ranách však oba sedláci opět odklusávají. Druhý den ráno pak společníci přeletí okraj Pthoru, minou Vault Mantle a rozhlédnou se po pláni Jell-Cahrmere, kde najdou zničenou armádu robotů. Kopule na kopci na okraji roviny zůstaly nezničené a společníci je prohledávají. V řídicím středisku se na Atlantovu hlavu snese kroužek podobný čelence, který mu zprostředkuje dojmy z Pthorova nedobrovolného přistání, tentokrát z pohledu Strážce na této stanici. Kromě toho se ho prsten pokouší ovlivnit psychicky, ale nedaří se mu to. Protože prsten nelze sundat, mačkají společníci všechna tlačítka a páčky stanice, ale nepomáhá to. Teprve po hodině se čelenka sama sundá a Atlan se zhroutí.

Nesprávnou aktivací kroužku byl spuštěn alarm. Hvězdná loď Spercoidů dostane rozkaz zkontrolovat Loorse.

Katastrofu přežil pouze jeden robot, který je v současné době ve fázi amoku: rád zabíjí a ničí. Energie uvolněné při přistání Pthora dočasně narušily jeho systémy, a tak ho tři Brangelové Burtimor, Tarsyr a Otlusg chtějí přivázat k nosítkům a odnést do tábora jejich karavany Jarsys. To se velmi hodí Robotei, kteří by tam rádi způsobili krvavou lázeň. Když jeho systémy opět fungují, hraje mrtvého brouka a nechá se nést dál. Pak ale na skupinu zaútočí Zlit a robotei se okamžitě pustí do boje. Tři Brangelové se mezitím vytratí.

Rozvážný pastýř Juscu sleduje boj, a když je ještěrka mrtvá, přistane na svém plováku a vezme bojovníka s sebou. Přestože ho Vrill důrazně varuje, Juscu odmítá uvěřit, že se dívá na běsnícího muže. Vrill mu také řekne o vetřelcích na jeho stanici a letí to zkontrolovat. Atlanova skupina však již opustila stanici a Juscu nařizuje jejich pronásledování. V tu chvíli se však robot vymaní z úkrytu a pastýře zastřelí. Se vznášedlem letí k Pthoru, protože si tam slibuje velké "pole působnosti" pro svou abnormální touhu. Než se dostane k fragmentu světa, který se tyčí jako vysoká hora, srazí se s létajícím monstrem z hord noci a zřítí se. Vozidlo sice exploduje, ale běsnící muž nehodu přežije. A nejen to, jeho fáze řádění je ukončena a vzpomínky na ni vymazány. Analyzuje současnou situaci a nedokáže vysvětlit, co způsobilo zničení armády robotů. Doufá, že na Pthoru najde odpověď, a znovu se vydává ke Střípku světa. Když se však dostane k plášti trezoru, rozplyne se v nicotě.

Mezitím se Sigurd, Balduur a Heimdall, noví vládci Pthoru, snaží získat kontrolu nad létajícím ostrovem, aby nebyli zcela bezmocní. Jedním z důležitých cílů je nejprve vyčistit pevnost a opravit poškozená zařízení. Ještě důležitější je však pro ně upevnění jejich vlády. Kromě Dellos, Technos a Robot Citizens je dosud oficiálně neuznala žádná jiná etnická skupina.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Ebene_der_Krieger« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)