Atlan 374 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 374
Název:Hladomorna na Othu
(Die Verliese von Oth)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Odin
« AT 373 • chronologicky • AT 375 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
V jeskyních prokletých

Kouřový mág Lunnater projíždí Pthorem na svém magií nabitém yaselu, aby v metrových oblacích kouře napsal na oblohu pthorské nápisy, že od nynějška jsou mágové pány Pthoru. Atlan ho přepadne před pevností a postaví se do boje. Výstřel z jeho Waggu je odražen magickou bariérou, ale mág není vůči Atlantovu meči imunní. Podaří se mu kouřového mága spoutat, ale během krátkého rozptýlení se Lunnaterovi podaří vyprostit, uniknout na svém yaselu a pokračovat v práci.

Gofruun a Heix se mezitím vrátili do své jeskyně, ale jsou vyzváni projevem Jarsynthie, aby přišli do Skatha-Hiru. Souhlasí, ale nejprve se teleportují do Wolterhavenu, kde panu Leondaganovi podají průběžnou zprávu. Poté se přenesou na Crallion, kde Heix postaví mocné magické bariéry. To se opakuje i v řetězci Gnorden a Tronx.

Lord Leondagan mezitím pošle svého ctihodného služebníka Liwa do Skatha-Hiru, protože získal další informace o Saisji, Copasalliorově robotickém koni. Mezitím do Crallionu dorazila mágka lásky Jarsynthia, aby si pomohla ke Copasalliorovu majetku, ale kvůli magickým bariérám se jí to nepodařilo. To by jí však umožnilo dokázat svým stoupencům, že je nyní skutečně mocnou vládkyní Velké bariéry Othu. Může ji vzít jen Saisja, a to jí zatím stačí, protože robotického koně zná každý mág.

Heix mezitím přenesl sebe a své alter do Údolí brouků, kde se setkávají s Parlzasselovými polointeligentními bestiemi. Oznámí, co se stalo, a zvířata se okamžitě vydají zachránit svého kamaráda. Když dorazí ke Skatha-Hiru, způsobí spoustu zmatků, ale Karsjanor je zabije křišťálovým prakem. Gofruun a jeho alter-vnuk sledují neúspěšný útok a pak se vracejí ke Quorkmasterovi, který mezitím vymyslel dokonalý plán. Předá Heixovi kouzlem připravený náhrdelník a požaduje, aby Budellu propustili. Ten tvor ve tvaru květu, který dokáže okrádat ostatní tvory o životní energii i o jejich znalosti a schopnosti. Řetěz způsobí, že se nemůže přiblížit na méně než deset metrů, a tím chrání oba mágy. Vrátí se proto do Crallionu, vypustí stvoření a ženou ho směrem ke Skatha-Hiru, kam dorazí před ním a vmísí se mezi Jarsynthiiny stoupence.

S hrůzou zjistí, že Copasalliorův partner Malvenia patří k Černým mágům. Mág umění však změnu stran pouze předstírá, protože nemá jinou možnost; jejím prostřednictvím má být na mága světa vyvíjen nátlak. Poté, co Jarsynthia vezme náhrdelník Gofruunovi, vezme si ho a tvrdí, že náhrdelník patří jí a je zcela neškodný, takže ho nyní dává mágovi země. Jarsynthia se však nyní chce vězňům pomstít a nechá Wortze nasednout na Kir Banův trůn, v němž je uloženo mnoho magické energie. Než s tím mág života stihne cokoli udělat, dojde ke vzpouře, protože nejdříve Karsjanor a pak i další mágové padnou za oběť Budelovi. Navíc Liwo, který konečně dosáhl dvojité hory, způsobí zmatek a při Jarsynthiině útoku exploduje a vyřadí několik mágů.

Gofruun této fáze využije, vyleze na Kir Banův trůn a uvolní část magické energie, zatímco Heix ho brání proti Budellovi řetězem. Poté ho nahradí Koratzo, který jako jeden z mála zná skutečné tajemství Skatha-Hir. Hlasový mág vyčerpá veškerou energii a spustí paprsek vyhnanství, který přenese černé mágy, které Budella ještě nezlikvidovala, z Pthoru do zcela cizího světa. Ihned po těchto událostech Atlan přistane v Zugoru a spřátelí se s Copasalliorem, Koratzem a dalšími mágy.

Jarsynthia, Wortz a zbývající černí mágové se ocitnou na cizím světě a zjistí, že už nemají žádné magické schopnosti. Kromě toho je přítomna i Budella, která je okamžitě začne lovit. Malvenia je také přítomna, ale boj ji stál život - obětovala ho, aby zachránila ostatní mágy.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Verliese_von_Oth« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!