Atlan 373 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 373
Název:Zrádce z Othu
(Die Verräter von Oth)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Král Atlantidy / Odin
« AT 372 • chronologicky • AT 374 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Mág na cestě k moci

Volání strážkyně VONTHARY už dávno odeznělo a život na celém Pthoru se postupně začíná vracet do normálu. Z podsvětí Pthoru přicházejí četní Klanokové, kteří použili vysílačovou cestu z dimenzionálního věže do fragmentu světa - jen Dorstellarain, Atlanův starý spolubojovník, mezi nimi bohužel není. Nyní se zdá, že toto spojení bylo přerušeno. Lord admirál se obává o průběh dimenzionálního výtahu; s Pthorovou duší bylo manipulováno, kormidelníkovi zatím nelze věřit, jediní, kdo by nyní mohli pomoci, jsou mágové. A právě když Atlan uvažuje o jejich návštěvě, objeví se dva z nich v pevnosti.

Gofruun byl vyslán hlavou mágů, aby navázal kontakt s Pevností, když byli všichni mágové ještě uvězněni v hlubokém spánku. Spolu se svým starým vnukem Heixem se vydává na dlouhou cestu pěšky. Od boje s Budelou (viz Atlan 367) má jinak magicky téměř netalentovaný Heix úžasné schopnosti, ale neumí je cíleně používat. A tak je bezcílně teleportuje po okolí, což téměř vždy končí ohrožením. Poté, co se dostanou několik kilometrů nad povrch, ocitnou se v berserkerském městě, kde je čeká jídlo ve spárech masožravé rostliny, dokud nevyjdou na povrch v jednom z rybníků zařízení FESTON. Razamon je odvede k novému králi Atlantidy a oni podají zprávu Atlantovi. Arkonid se rozhodne letět se dvěma podivnými mágy v Zugoru k Velké bariéře Othu.

Tam se mezitím z hlubokého spánku probudili první mágové. Ukáže se, že všichni jsou černí mágové, kteří si chtějí vyzkoušet své schopnosti na smrtelnících a nárokují si moc. Teprve nedávno prohráli bitvu s pozitivními silami mezi mágy (viz Atlan 358), ale teď už je nemá kdo zastavit. Jarsynthia a Wortz rozpoznají a využijí svou příležitost. Dva po dvou zamíří nejprve na Crallion, kde vytáhnou Copasalliora z jeho úkrytu (pravděpodobně hyperprostorového výklenku) a odvedou ho ke Skatha-Hir. Tady na dvojhře Kir Ban už před dávnými věky páchal neplechu a mimo jiné zřídil jeskyni, kde se veškerá magie neutralizuje přiloženými speciálními krystaly. Do tohoto vězení je umístěn světový mág a okamžitě se k nim dostanou ostatní nejmocnější mágové, kteří všichni ještě spí.

Po těchto rychlých počátečních úspěších se jejich stoupenci také vydali zajmout dávné nepřátele a uvěznit je ve Skatha-Hir. Jarsynthia má v plánu poslat své protivníky do takzvaného vyhnanství. To by jim ukradlo všechny magické schopnosti a následně je přeneslo do cizího světa, odkud by nebylo návratu. Toto tajemství zná jen pár lidí, někteří znají většinou falešné pověsti, zbytek mágů o něm neví nic.

Když jsou téměř všichni nepřátelé Černých mágů zajati, dostane se Atlanův Zugor k bariéře, kde se poprvé setká s kostěným mágem Feslerem. Gofruun už začíná tušit, že se věci změnily, když najednou před sebou uvidí šest mágů a zastaví se. Jsou to Jarsynthia, Wortz, Srika, Karsjanor, Lunnater a další mág. Arkonid se představí a poví jim o svém úkolu. Jarsynthia ho arogantně upozorní, že od nynějška jsou mágové právoplatnými vládci Pthoru a on má týden na to, aby si podřídil sebe i FORT. Karsjanor ve zbrklém okamžiku vystřelí na Atana z křišťálového praku, ale díky Zlatému rounu se mu nic nestane. Poté Mág lásky vyšle kouřového mága Lunnatera na magií nabitém yasselu, aby šířil její poselství po celém Pthoru slovy kouře viditelnými na míle daleko. Zklamaný Atlan se vrací zpět.

Heix se mezitím teleportuje do jeskyní ve Skatha-Hiru a zjistí, co se zde stalo. Nějakým způsobem se přes Ontra dostane do řetězce Tronx a tam si vezme kouzelný prsten, který mu zřejmě pomáhá činit určitá rozhodnutí a povznést se nad sebe sama. Spolu se zemním mágem se teleportuje do Wolterhavenu, kde informuje pana Leondagana o tom, co se stalo v bariéře. Předá prsten, který obsahuje cenné krystaly, robotickému občanovi, a získá tak ujištění, že vymyslí plán, jak situaci napravit. Poté se vrátí k dalšímu pozorování.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Verräter_von_Oth« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!