Atlan 372 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 372
Název:Odinovo dědictví
(Odins Erbe)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Král Atlantidy / Odin
« AT 371 • chronologicky • AT 373 »
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2649
Vyhnání božích synů

Všechna stvoření Pthoru se postupně probouzejí z hlubokého spánku, do něhož je uvedla VONTHARA. Thalia okamžitě vyhledá Odina, protože její bratři ho chtěli krátce před Strážcovou výzvou popravit, protože nedokázal splnit jejich představy o všemocném otci bohů. Najde ho a přivede do bezpečí v ukryté budově, poté se věnuje svým bratrům.

A dello přesto Odina vystopuje a oznámí mu, že on, Odin, musí splnit důležitý úkol. Zbabělec otce bohů si na to matně vzpomene a nastoupí do pro něj připraveného Zugoru. V tomto otevřeném kluzáku letí do Odinsburgu, který leží - z větší části v troskách - mezi Zbahnem a Zbohrem nedaleko Cesty mocných. Po chvíli hledání najde rukavici, která může padnout jen obrovi. Když si ji však nasadí, padne mu do ruky a zároveň se v něm vzedme sebedůvěra a síla, kterou dosud nepoznal. Když se pak najdou další kusy zbroje, které kdysi patřily mocnému Odinovi, oblékne si je také a doslova do zbroje vroste. Nyní se skutečně podobá neporazitelnému bojovníkovi vysokému nejméně dva a půl metru a velmi silné postavy.

Mezitím se Thalii v pevnosti podařilo jednoho po druhém odstranit své bratry, dát jim roubíky a zavřít je do oddělených místností. Heimdall ji přitom málem uškrtil - jen nenávist k bratrům, která se v ní během smrtelných křečí probudila, jí nakonec dodala sílu zkušeného bojovníka porazit. Vyčerpaná si dopřeje odpočinek, zatímco Razamon a Sinclair Marout Kennon se vracejí z cesty do Wolterhavenu. Najdou spoutaného Balduura (který jim samozřejmě neřekne, co se mezitím stalo) a osvobodí ho, a Balduur poté i Sigurda a Heimdalla. O něco později si uvědomí, že to musel být omyl, protože své bratry mohla zlikvidovat jen Ódinova dcera. Hledají ji a jen tak tak se jim podaří zabránit tomu, aby ji její bratři popravili. Během této konfrontace se ozve mocný hlas, který volá tři Odinovy děti, doprovázený hřměním a elektrickými výboji. Před hlavní budovou pevnosti stojí obr Odin, tak jak si ho pamatují jeho děti. Své syny co nejdůrazněji odsuzuje, protože ve své touze po moci, která stále více směřuje k šílenství, chtěli zabít nejprve jeho a pak svou sestru. Proto jsou nehodni Pthora jako vládci a jsou jím sesazeni a vyloučeni z FORTU. Thalii, která jediná stála při něm, když se projevil v roli slabého zbabělce, však žádá o odpuštění, protože ji dosud nepřijal, protože nebyla synem, ale jeho dcerou.

Krátce nato Atlan, Grizzard a Pama dorazí na povrch Pthoru a rozdělí se. Grizzard se vydává s mentálně retardovaným pyrokinetikem hledat jeho původní tělo a Atlan se vrací do pevnosti. Tam je netrpělivě očekáván, sám Ódin s ním chce mluvit, než jeho projev na tomto světě zanikne. Prohlašuje Atana za svého oficiálního nástupce a krále Atlantidy a poté se rozpouští. Zprávu okamžitě roznesou desítky Dellosů do všech koutů fragmentu světa a obtížné oblasti jsou považovány za zodpovědnost Razamona a Kennona (který se Atlan stále neprozradil).

Mezitím Atlan a Thalia naváží kontakt s kormidelníkem Pthoru, který jako jediný může zabránit zpáteční cestě do Černé galaxie. Tajemná bytost je však blízko smrti a z posledních sil vysvětluje, jakými formami energie je třeba ji krmit, aby se mohla zotavit. To nějakou dobu trvá a za tu dobu se nejen silně zotaví, ale zajme Thalii a připraví se na odlet z Pthoru s pomocnými pyramidami FORTRESS, což jsou všechny hvězdné lodě. Pomocí lsti se Atanovi podaří Thalii osvobodit a zmařit tak kormidelníkovy plány.

Pak se Kennon a Razamon vrátí; obyvatelé Krvavé džungle je mohou přesvědčit pádnými argumenty, aby nového krále uznali. Pouze do Velké bariéry Othu nemohli proniknout, protože tam je stále cítit záření VONTHARA.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Odins_Erbe« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál